Arabanızın bir bilgisayar olduğu ve “şişman bir parmağın” melodilerinizi durdurabileceği geleceğe hoş geldiniz.

Pazartesi günü Rivian, kablosuz bir yazılım güncellemesi yayınladı ve ardından aniden iptal etti. teklif edildi yakınlık kilitleme adı verilen bir özellikteki hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler. Bunun yerine güncelleme bazı Rivain R1T ve R1S bilgi-eğlence sistemlerini bozdu.

Rivian, “Bu bizim sorumluluğumuzdaydı, her şeyi berbat ettik” dedi. sürücülere söyledim. Şirket, “yanlış güvenlik sertifikalarına sahip yanlış yapının gönderilmesinden dolayı şişman bir parmağı” suçladı. Rivian, güncellemeyi iptal ettiğini ve servis personelinin sorunu çözmek için tuğlalı sistemleri olan kişilere ulaşacağını söyledi. Şirket, bunu yapmanın “bazı durumlarda fiziksel onarım gerektirebileceğini” söyledi.

Yakınlık kilitleme, aracınızdan çıktığınızda veya aracınıza yaklaştığınızda kapıları otomatik olarak kilitler veya kilitlerini açar. Geçtiğimiz yıl bu özellik, çeşitli şikayet İş Parçacığı Açık Reddit.

Yazılım hatası Rivian’ın 2023.42.0 güncellemesinde mevcuttu. Şirket TechCrunch’a şunları söyledi: “Çoğu durumda araç sistemlerinin geri kalanı çalışır durumda.” Rivian, hatadan kaç aracın etkilendiğini söylemedi.genel-24