Geçen haftanın zirvesine çıkmak zor olurdu Rick ve Mortyakıllıca dehşet verici “Bu Amorte” Hala yedinci sezonşu ana kadarki en yüksek nokta ama “Ölmemiş” önemli bir görevi yerine getiriyor: gösterinin sürekli ortaya çıkan kanonunu ele almak onu parçalara ayırıp sonsuza dek değiştirerek.

Rick and Morty Oyunun Kurallarını Değiştiren Bir Bölümde Canon'unu Ateşledi başlıklı makale için resim

Dizinin hayranlarının çok iyi bildiği gibi, Rick ve Morty uzun süredir iki parçayı takip ediyor. Birincisi, dizinin etleri ve patatesleri, karakterlerin her hafta devam ettiğini gördüğümüz tuhaf bilim kurgu maceraları var. Ancak bunun üzerinde, Space Beth, Dr. Wong ve Bay Poopybutthole gibi yinelenen karakterleri kapsayan, mevsimler boyunca devam eden olay örgüsü vardır; anlayışlı hayranlar için şakalar (parmesan’ın telaffuzunu “par-ben-sian” spagetti bölümünde?); ve Rick’in evrendeki sözde en zeki adam olarak kişisel yolculuğunun daha derin araştırmaları. Altıncı sezonda, Rick Prime’la tanıştık; Rick’in portal seyahatini yaratan versiyonu, ardından “Bizim” Rick’in karısı Diane’i öldüren, tuhaf bilim adına herhangi bir takıntı olmadan var olmak adına aile hayatından vazgeçmeyen versiyonu. Yedinci sezon, Rick Prime’ın er ya da geç ortaya çıkacağını ve “Unmortricken”ın bir riff olduğunu ima ediyor. affedilmemiş dizinin cılız başlık tarzında – onu sezonun orta noktasına getiriyor.

Rick and Morty Oyunun Kurallarını Değiştiren Bir Bölümde Canon'unu Ateşledi başlıklı makale için resim

Altıncı sezondan beri bu hesaplaşmayı beklerken, “Unmortricken” beklenmedik bir şekilde başka bir eski düşmanı geri getirdi; en son beşinci sezon finalinde bilinmeyen galaksilere doğru uçarken görülen bir karakter: Evil Morty. Bölüm bir sahtekarlık ile açılıyor ve bizi “bizim” Rick and Morty’yi izlediğimize inandırıyor, ancak çok geçmeden kendisinin üçüncü sezondaki Citadel of Ricks başkanlık yarışı da dahil olmak üzere bir miktar Evil Morty kökenli montaj olduğu ortaya çıkıyor. Rick Prime’ın bugünkü arayışında ona bir yer bulmadan önce.

Beşinci sezonun sonu olan “Rickmurai Jack”in tüm ince ayrıntılarını hatırlamanıza gerek yok; altıncı sezon, portal yolculuğunun yokluğu ve sonunda geri dönüşüyle ​​ve ayrıca tüm karakterlerin farkında olmadan geri gönderildiği gerçeğiyle uğraşarak zaman harcadı. orijinal boyutlarına kadar – risklerini çok açık bir şekilde ortaya koyan “Unmortricken”ı takip etmek. Rick’imiz, Rick Prime’dan intikam almak istiyor; Rick Prime’ın, Rick’imizin Diane’ini öldürmekle kalmayıp, onu da yok ettiğini öğrendiğimizde bu görev daha da acil hale geldi. onun her versiyonu boyunca varoluşun dışında Her boyut, ona bir isim vermeyi reddedecek kadar kötü bir makine kullanıyor (daha küçük varlıklar ona “Omega Cihazı” diyor). Beşinci sezonun sonunda özellikle tüm Rick’lerden kaçınmak için ayrılan Evil Morty, Bizim Rick ve Morty saklandığı yerde hata yaptığında gönülsüzce olaya dahil olur ve bize Rick’in herhangi bir versiyonu değil, Evil Morty’nin gerçek sahibinin olduğu hatırlatılır. Henüz 14 yaşında olmasına rağmen “evrendeki en zeki adam” unvanını taşıyor.

Rick and Morty Oyunun Kurallarını Değiştiren Bir Bölümde Canon'unu Ateşledi başlıklı makale için resim

Görünen o ki, Bizim Rick’in kendisiyle olan nihai mücadelesini başlatmak için onun yardımına ihtiyacı var; bu mücadele yüksek teknolojili hapishane küpleri, klonlar ve şiddet içeren aletler arasında giderek artan bir savaş olarak başlıyor, ancak bizim Rick’in Rick Prime’ı öldüresiye yumruklaması ile bitiyor. onun yumrukları. Evil Morty’nin ondan yapmasını beklediği şey buydu – gerçi bunun böyle bitmeyeceğine dair bazı umutları olduğu açık – ve maceranın sonunda Rick Prime’ın Omega Silahını toplayıp kendi başına geri dönerek Bizim Rick’i uyarıyor. ve Morty’nin onun peşinden gelmemesini. Bu durumda onlara yardım etmiş olabilir ama arkadaş değiller… ve Rick Prime’ın ortadan kalkmasıyla Evil Morty, Rick ve MortyGeriye kalan kanon süper kötü adamı.

Kesinlikle Evil Morty’yi tekrar göreceğiz, ancak bu muhtemelen gelecek sezonlara bırakılacak. Şimdilik daha acil bir konu var: Rick hayatının işini tamamladığı için şimdi ne yapacak? Düşmanını öldüresiye dövdükten sonra, yedi sezon boyunca gerçeklikte yüzleşmek zorunda kaldığı tüm değişimlere ve özellikle son zamanlarda, denemek ve hissetmek için gösterdiği çabalara rağmen, hiç neşe duymadığını, hatta katarsis hissetmediğini açıkça görebiliyorduk. ailesinin bir parçası olarak rahattı; bu onun şimdiye kadar yaşadığı en varoluşsal şaşkınlıktı. Nasıl çalışacak? Bundan sonra ne yapacak? Nasıl olacak Rick ve Morty En önemli karakterinin en büyük iç değişimini gerçekleştirebilecek misiniz? Gelecek haftaki bölümün teaserından da anlaşılacağı gibi, bol miktarda içki olacak (bu dır-dir Burada Rick’ten bahsediyoruz), ancak yedinci sezonun geri kalanında şüphesiz keşfedilecek daha çok şey olacak.

Rick and Morty Oyunun Kurallarını Değiştiren Bir Bölümde Canon'unu Ateşledi başlıklı makale için resim

Yeni bölümleri Rick ve Morty Pazar günleri 23:00 ET/PT’de Yetişkin Yüzme programında yayınlanıyor.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7