K
Haftalık startup ve pazar bülteni TechCrunch Exchange’e hoş geldiniz. Adını aldığı günlük TechCrunch+ sütunundan ilham almıştır. Her cumartesi gelen kutunuza gelmesini ister misiniz? Buradan kaydolun.

Çok uzun zaman önce değilstartupların olup olmadığını merak ettim çözmeye yardımcı olabilir ABD konut krizi. Artık kasabada yeni bir isim var: Airbnb’nin yeni kuruluşu Samara, yeni finansman sağladı. Dig’e gelince, ben kendi kategorisine girmeye başladıktan kısa bir süre sonra satın alındı: veri güvenliği duruş yönetimi. — Anna

Airbnb’nin başucu kitabı

En az 3,8 milyon konut sıkıntısının yaşandığı ABD’deki konut krizi pek iyileşme belirtisi göstermiyor. Durumu sadece bir yıl öncekiyle karşılaştıran VC firması Gutter Capital, durumun daha da kötü olduğunu kaydetti. kötüleşti bazı açılardan – esas olarak yatırım.

“[I]Yönetici ortak James Gettinger, konut piyasasına daha önce soğumuş olan yatırımcı ilgisi dondu” diye yazdı. “Artan faiz oranları konut arzının yetersizliğiyle başa çıkamazken, risk sermayesi yatırımcılarını korkutmak için fazlasıyla yeterliydi. Proptech fonları bize artık yalnızca yazılıma yatırım yaptıklarını söyledi. Ne yazık ki yazılım ev inşa edemiyor.”

Buna karşılık Gutter Capital hâlâ tez bir yıl önce şunu ifade ediyordu: “Bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde konut gelişimini hızlandıran işletmelere yatırım yapmak için tarihi bir fırsat var.”

genel-24