Microsoft artık tam olarak açıklamanızı istiyor Neden Windows için OneDrive uygulamasını size izin vermeden kapatmaya çalışıyorsunuz. Neowin tespit edildi OneDrive’a yönelik en son güncellemenin artık, OneDrive’ı görev çubuğundan her kapatmayı denediğinizde, uygulamayı neden kapatmanızın nedenini seçmenizi isteyen can sıkıcı bir iletişim kutusu içerdiğini söyledi.

OneDrive’ı kapatmak zaten gömülü ve basit bir iş değil; Microsoft bunu görev çubuğunda OneDrive’a sağ tıkladığınızda “senkronizasyonu duraklat” seçeneğinin altına saklıyor. Ancak artık, açılır kutudan OneDrive’dan çıkmak için bir neden seçene kadar çıkma seçeneği gri renkte görünüyor. İşte seçenekler:

Uygulamayı kapatmayı denediğinizde görünen OneDrive anketi.

OneDrive’ı kapatmak için birini seçmeniz gerekecek, ancak Microsoft maalesef “git ve lanet uygulamayı kapatmama izin ver” seçeneğini eklememiştir.

Microsoft, dosyaları Microsoft’un bulut destekli depolama alanıyla senkronize etmek için varsayılan olarak Windows 11’deki Belgeler ve Resimler kitaplıklarını devralarak, Windows’ta OneDrive’ı yıllardır kullanıyor. OneDrive’ı ayarlamadıysanız, Windows masaüstü duvar kağıdını değiştirdiğinizde görüntülenen istemler de dahil olmak üzere, Windows genelinde çeşitli istemler de vardır.

Bu yeni davranış, Chrome’u indirmeye veya varsayılan tarayıcınızı değiştirmeye cesaret ettiğinizde, Microsoft’un yıllar süren zorlu Edge istemlerini takip ediyor. Geçen ay Microsoft, Chrome’un indirme sayfasına, insanların neden alternatif bir tarayıcı indirdiğini soran bir anketi bile susamış bir şekilde yerleştirmeye başladı. Artık Microsoft, OneDrive’ı neden kapattığınızı bilmek istiyor.

Sıradaki ne? Umarım Microsoft, kapanış sırasında bilgisayarımı o gün neden kapattığımı öğrenmek için bir anket uygulamaya başlamaz.

Bu son OneDrive saçmalığından kaçınmak istiyorsanız Görev Yöneticisi’ni açmaktan, Microsoft OneDrive’ı aramaktan ve bu görevi eski yöntemlerle bitirmekten çekinmeyin.

Tom Warren / The Verge’ın ekran görüntülerigenel-2