Apple, yakın zamanda piyasaya sürülen iPhone 15 serisi akıllı telefonlarda Apple Pay ve NFC özellikleriyle ilgili hatalara yönelik önemli düzeltmelerin yanı sıra iOS 17.1.1’i uygun iPhone modellerine sunuyor. Önceki raporlara göre, bu telefonlar bazı arabalarda kablosuz olarak şarj edildikten sonra sorunlarla karşılaşıyordu. Güncelleme aynı zamanda kilit ekranındaki hava durumu widget’ıyla ilgili bir sorunu da gideriyor. Cupertino şirketi ayrıca watchOS 10.1.1’e gelen son güncellemeyle Apple Watch pillerinin çabuk bitmesine neden olan bir sorunu da giderdi.

sürüm notları iOS 17.1.1 güncellemesi için Apple’ın; iPhone 15, iPhone Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’ten oluşan iPhone 15 serisindeki NFC işlevini etkileyen bir hatayla ilgili sorunları düzelttiği ortaya çıktı. Şirkete göre, bazı araçlarda kablosuz şarjın kullanılmasının ardından Apple Pay ve diğer bazı NFC özellikleri telefonlarda kullanılamayacak.

Apple ayrıca iOS 17.1.1’in yanı sıra iPadOS 17.1.1’i de piyasaya sürüyor ve her iki güncelleme de ekran widget’ı için karın doğru şekilde görüntülenmemesine neden olan bir düzeltme kilidi içeriyor. Şirket şu anda iOS iOS 17.2 ve iPadOS 17.2’yi test ediyor ancak bu yazılım güncellemelerinin önümüzdeki aya kadar yayınlanması pek mümkün görünmüyor.

watchOS 10.1.1, şirketin akıllı saatte NameDrop desteğinin yanı sıra Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2’ye özel yeni Çift Dokunma hareketini sunmasından iki hafta sonra, uygun Apple Watch modelleri için de mevcut.

Apple, watchOS 10.1.1 güncellemesinin bir parçası olan dikkate değer bir gelişmeden yalnızca bahsediyor: önceki watchOS 10.1 güncellemesinden sonra şu anda desteklenen Apple Watch modellerini etkileyen hızlı pil tüketimine yönelik bir düzeltme. Kullanıcılar daha önce sosyal medyada Apple Watch pillerinin hızla tükendiğinden şikayetçi olmuşlardı ve Apple’ın geçen hafta servis sağlayıcılara bir düzeltmenin yolda olduğu konusunda bilgi verdiği bildirildi.

Tüm sürümler için sürüm notları Apple’dan son güncellemeler herhangi bir güvenlik açığına yönelik düzeltmeleri içermez; bu da bu küçük güncellemelerin yalnızca hata düzeltmeleri olduğunu gösterir. yine de iPhone 15 serisini veya Apple Watch’u etkileyen sorunlardan etkilendiyseniz akıllı telefonunuz ve akıllı saatiniz için en son güncellemeleri indirip yüklemeniz faydalı olabilir.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8