Sabine Wren (Natasha Liu Bordizzo), Huyang (David Tennant) ve Ahsoka Tano (Rosario Dawson), Disney+'taki Star Wars: Ahsoka'da.

Sabine Wren (Natasha Liu Bordizzo), Huyang (David Tennant) ve Ahsoka Tano (Rosario Dawson) Yıldız Savaşları: Ahsoka Disney+’da.
Resim: Lucasfilm

Fare Evi hakkında ne düşünürseniz düşünün, kuvvetveya Marvel’ın çok çeşitli kahramanları ve kötü adamlar, inkar edilemez Disney+ arkasında bir güç var. Bugünün üç aylık raporuna göre, burada okuyabileceğinizYayıncının şu anda dünya çapında 150 milyondan fazla abonesi var; bu sayıya Hindistan’ın Disney+ Hotstar’ı da dahil.

Bu, geçen çeyreğin 146,7 milyon rakamına göre bir artışı yansıtıyor. Variety tarafından bildirildiği üzereHulu’nun şu anda 48,5 milyon, ESPN+’nın ise 26 milyon abonesi olduğunu da belirtiyor. Bu artışlara rağmen Disney’in yayın kolu hala para kaybetti ancak geçen yıla göre daha az kaybetti: “Disney’in yayın akışı işletmesi 4. çeyrekte 387 milyon dolar kaybetti; bu, şirketin 1,4 milyar dolarlık kaybından önceki yıla göre %74 artış gösterdi. Ticaret, 2022’nin 4. çeyreği” diye yazıyor.

“Bu çeyrekteki sonuçlarımız geçen yıl kaydettiğimiz önemli ilerlemeyi yansıtıyor. Hala yapacak işlerimiz olsa da, bu çabalar, bu düzeltme döneminin ötesine geçmemize ve işlerimizi yeniden kurmaya başlamamıza olanak sağladı,” diye yazdı CEO Bob Iger, hissedarlara hitaben yazdığı bir mektupta. “İleriye baktığımızda, başarımızın merkezinde yer alacak dört temel oluşturma fırsatı var: yayın işimizde önemli ve sürdürülebilir kârlılığa ulaşmak, ESPN’i önde gelen dijital spor platformu haline getirmek, film stüdyolarımızın çıktısını ve ekonomisini iyileştirmek ve Parklarımızda ve deneyim işlerimizde büyümeyi hızlandırıyor.”

Şirket tarafından özellikle Disney+’ın büyümesine katkı sağladığı belirtilen başlıklar arasında sürpriz Pixar başarısı da yer alıyor elemental, canlı aksiyon Küçük denizkızı, ve James Gunn’ın Marvel kuğu şarkısı Galaksinin Koruyucuları Vol. 3., birlikte Lucasfilm’in Yıldız Savaşları seri Ahsoka ve Kore orijinal dizisi Hareketli.

Bugün ilgili Disney haberlerinde Iger şunu açıkladı: Disney+ ve Hulu’nun beklenen birleşimi tek bir uygulamada önümüzdeki ay beta testine başlayacak Disney’in Hulu’nun tam mülkiyetini devralmasının öngörülen 1 Aralık’ta tamamlanması. “Yurt içinde birleşik bir tek uygulama deneyimi sunma yolunda ilerlemeye devam ediyoruz” Çeşit alıntı Iger kazanç çağrısında şunları söylüyor; Disney+/Hulu uygulamasının beta sürümü Aralık ayında çıkacak ve tam lansmanı 2024 baharında gerçekleşecek.genel-7