YouTube'un Yeni Yapay Zekası Yorumları Okumak gibi Kirli Bir İşi Sizin Yerinize Yapıyor başlıklı makalenin resmi

Fotoğraf: Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket (Getty Images)

YouTube iki uygulamayı test ediyor üretken yapay zeka özellikleri Premium kullanıcılar için, izledikleri videoyla ilgili kullanıcı sorularını yanıtlayacak ve videonun yorum bölümünü özetleyecek Google duyuruldu Pazartesi.

YouTube videolarının altında, aynı logoyu taşıyan bir sohbet robotunun açılmasını sağlayan bir “Sor” düğmesi görünecek Google Ozanı, chatbot’un Google’ın tescilli büyük dil modelinde çalıştığını gösteriyor. Google, sohbet robotunun izlediğiniz şey hakkında bağlam sağlayabileceğini, ilgili videolar önerebileceğini ve hatta daha derin öğrenmeyi teşvik etmek için akademik videolar için testler oluşturabileceğini söylüyor. “Konular” düğmesi, yorum bölümlerini bir videonun yorum bölümündeki en büyük temalar halinde özetler ve YouTube bu özelliği yararlı bir içerik oluşturucu aracı olarak görür.

Google bir blog yazısında “Bu özellikler deneyseldir ve her zaman doğru sonuca ulaşamayabiliriz” dedi. “Bu yüzden sınırlı kullanılabilirlik ile küçükten başlıyoruz ve geri bildirim topluyoruz.”

Milyonlarca saatlik video içeriğine sahip YouTube’un video kitaplığı, çalıştırılması için bol miktarda veriye ihtiyaç duyan büyük dil modellerinin hızla çoğalması nedeniyle inanılmaz derecede değerli bir kaynak haline geldi. Google Bard’ın, xAI’nin avantajına benzer şekilde, kütüphaneye erişimi olan diğer modellere göre önemli bir avantajı var “Grok” tweet kütüphanesine sahiptir.

Google’ın haberleri kıyaslandığında sönük kalıyor OpenAI’nin Geliştirme Günüaynı sabah oldu. ChatGPT’ler yeni ve muazzam bağlam penceresi saatlerce süren YouTube transkriptlerini yok etmek için mükemmeldir. Birkaç kullanıcı binlerce saatlik YouTube videosunu nasıl indirdiklerini anlatmak için X’e başvurdu ve bunları ChatGPT’ye yüklüyorum bu bilgiyle sohbet robotları veya GPT’ler oluşturmak için.

Google’ın Bard ekibi Muhtemelen bunu şirket içinde yapmayı çok isterdi, ancak ChatGPT’nin alabileceği girdinin yalnızca bir kısmını alabiliyor. Google, Bard’ın bağlam penceresinin gerçekte ne olduğunu kamuya açık bir şekilde belirtmedi, bu da sınırlı olduğunu öne sürüyor.

Google, Bard’ın yapay zekasını aşağıdakiler gibi diğer ürünlere entegre etti: Gmail ve Google Dokümanlar Mart ayında geri döndüm. Teknoloji devi, Bard’ı pratik amaçlarla daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için devasa erişimini kullanmayı umuyor ve buna YouTube tavşan deliklerinizi derinleştirmek de dahil.genel-7