Bir fotoğrafı düzenleyemediğinizde açılan Magic Editor iletişim penceresinin fotoğrafı.

Ah, ah, ah. Sihirli kelime olmadan bunu düzenleyemezsin.
Fotoğraf: Floransa İyonu / Gizmodo

Herkes nasıl olduğunu konuşuyor ürpertici üretken yapay zeka Yani Google Fotoğraflar, ehliyetinizin, kimlik kartlarınızın veya kişisel olarak tanımlanabilecek herhangi bir şeyin resimlerini düzenlemenize izin vermez. Magic Editor’ı uyumlu bir Pixel cihazla kullanmayı denerseniz Fotoğraflar, işlemi ihlal edebileceğinden işlemi tamamlayamayacağını bildiren bir pencere açar. kullanım Şartları.

Google, Fotoğraflar uygulamasının gelecekteki bir yinelemesinde bu uyarıyı genişletebilir. Android Otoritesi en son kod hafiyeliğine gitti Google Foto APK’nın, sürüm 6.60, 1 Kasım’da kullanıma sunuldu. “Magic Editor, kimlik kartlarının, makbuzların ve Google’ın GenAI şartlarını ihlal eden diğer belgelerin fotoğraflarını düzenleyemez” diyen belirli bir hata mesajının kanıtını buldular. Kullanım koşullarına bağlantı verir ve Magic Editor’ı farklı bir fotoğrafta denemenizi önerir.

Bunu kendi cihazımda denedim Piksel 8 ehliyetim ve pasaportumun birçok fotoğrafıyla birlikte. Magic Editor’ın oynaması için sadece kafa vuruşumun bir kısmını seçtim ve Magic Editor’ın kartımın bir fotoğrafı üzerinde “işlemi tamamlayamadığını” söyleyen bir iletişim kutusu aracılığıyla bunu açıkça reddetti. Görüntünün kötü olması, kartın yarısının gölge tarafından kaplanması ve alnımın bir kısmının parlama nedeniyle kaybolması nedeniyle herhangi bir şey yapmaya kalkışsaydı ne yapardı acaba diye merak ediyorum. Ama bugün öğreneceğimiz bir gün değil.

Magic Editor hatasının bir görüntüsü.

Bir kimlik kartının fotoğrafını düzenlemeye çalıştığınızda Google Fotoğraflar’da açılan geçerli iletişim kutusunu gösteren ekran görüntüsü.
Ekran görüntüsü: Floransa İyonu / Gizmodo

İstem hakkında bilgi almak için Google’a ulaştım ve yanıt aldığımda sizi bilgilendireceğim. Ayrıca Magic Eraser özelliğini de test ettim. Piksel 8 Pro. Yeni yerel referans kimlik kartlarını içeren Android Authority’nin ekran görüntülerinde gösterdiği istemin aynısını aldım.

Şu anda yapay zeka destekli düzenlemeye yönelik küresel girişim konusunda endişeler var. Korkunun esas olarak, erişim sağlamak veya çevrimiçi bir şey satın almak için kimlik kartındaki bir fotoğrafı değiştirmek gibi kötü amaçlarla resmi belgeleri “sahteleyen” insanlara odaklandığı görülüyor. Geçmişte bu tür şeyler yapay zekanın onu daha erişilebilir hale getirmesinden önce yaşanmış olsa da asıl mesele bunların yapılmasının o kadar da kolay olmamasıydı.

Android Authority, metin istemi tabanlı görüntü oluşturmanın Google Fotoğraflar’a doğru yolda olduğunu öne süren bir kod da bulmuş olabilir, ancak bu sürpriz değil. Eğer bir sahibiyseniz Piksel 8/8 ProfesyonelArtık Magic Editor’ı kullanarak bir fotoğrafı teknik olarak “yeniden karıştırabilir” ve herhangi bir ek bağlam olmadan tamamen yeni bir görüntü oluşturabilirsiniz. Magic Editor’a gidin ve fotoğrafınızı stilize etmesini isteyin. O makinenin çalıştığını göreceksiniz.genel-7