Çin yapımı dronlar hala en popülerlerden biri federal hükümetin büyük öcüleri. Şimdi Temsilciler Meclisi milletvekilleri Çin yapımı insansız hava araçlarını yasaklamak için başka bir çaba sarf ediyor.

Temsilciler Meclisi Çin Komitesi, ABD hükümetinin Çin’den gelen insansız hava araçlarını kullanmayı bırakması gerektiğini söyledi. Finans Zamanları ilk kez çarşamba görüldü. Bu yasa tasarısı adı verilen Amerikan Güvenlik Drone Yasası, Çarşamba günü sahaya tanıtıldı. Komitenin iki partili temsilcilerinden oluşan ve Çin’in insansız hava araçlarının dünya çapında sadece ticari amaçlarla değil modern savaşlarda da kullanılmasından sürekli rahatsız olan bir grup temsilci buna öncülük ediyor. Tasarı, bazı istihbarat liderlerinin ulusal güvenliği etkileyebileceğini söylediği herhangi bir federal kurumun daha fazla teknoloji satın almasını engelleyecek.

Temsilci Mike Gallagher (R-WI), FT’ye Çin dronlarının satın alınmasının “[People’s Republic of China’s] “kötü niyetli davranış” ve “ABD ve müttefiklerimiz için ciddi bir ulusal güvenlik tehdidi oluşturuyor.”

Raporda açıklandığı gibi, yeni tasarı, Senato istihbarat komitesi başkanı Senatör Mark Warner (D-VA) ve Senatör Rick Scott’un (R-FL) daha önceki çabalarının bir kopyasıdır. Bu yasa, yaklaşmakta olan savunma harcamaları tasarısının Senato versiyonunun bir tamamlayıcısıdır.

Çin insansız hava araçlarını yasaklama çabaları taraflar arası bir sorun ve bazı eyaletlerde de görülüyor. Florida Valisi Ron DeSantis, başta Shenzen merkezli büyük oyuncu DJI olmak üzere Çin’den drone’ları yasaklayan Florida yasa tasarısını destekledi. Sorun şu ki, yerel polis bu Çin insansız hava araçlarını kullanıyor ve onlar ABD yapımı arızalı dronları satın almak zorunda bırakılmaktan oldukça rahatsız oldum yerine.

DJI, adı konulmamış büyük umacı olmaya devam ediyor Güvenlik görevlilerini geceleri uyanık tutmak. DJI, ABD ticari drone pazarının %90’ına yakınını oluşturuyor. Eyalet ve yerel polis güçlerinin yanı sıra federal kurumlar arasında da son derece popüler bir şirket haline geldi. Şirket, Pekin’le bağlantısı olmadığını iddia etmeye devam ediyor, ancak ABD’li milletvekilleri dronların nasıl kullanıldığını belirtiyor Rusya tarafından kullanılan Ukrayna’da devam eden savaş sırasında ve şimdi İsrail ve Batı Şeria ile devam eden çatışma sırasında.

Bu büyük komünist insansız hava araçlarından duyulan korku yeni bir şey değil. ABD’li güvenlik yetkilileri Yıllardır Çin dronları hakkında uyarı. DJI halihazırda birçok platformda yer alıyor. Biden yönetiminin yatırım kara listeleri. ABD İçişleri Bakanlığı gibi bazı kurumlar Çin yapımı insansız hava araçlarının satın alınması yasaklandı.

Drone’ların Shenzhen merkezli şirkete bilgi sağlayıp sağlayamayacağı ve bu bilgilerin daha sonra Çin hükümeti tarafından alınıp alınmayacağı konusunda endişeler ortaya çıkıyor. DJI rutin olarak drone’ların internete bağlanmadan uçulabileceğini söylüyor.

ABD hâlâ Çin teknoloji şirketinin hamlesinde, özellikle ByteDance ile ilgiliTikTok’un sahibi. Birçok eyalet hükümeti ve federal kurum, sosyal uygulamayı hükümet cihazlarında yasaklamış olsa da Kongre henüz bunu yasaklamadı. herhangi bir katı yasayı geçirmek Çinli şirket hakkında.genel-7