Microsoft, metin ve mürekkep deneyimini geliştirmek için OneNote Windows uygulamasına yeni hareketler ekliyor. Microsoft’un Surface tabletleri gibi kalemi olan bir cihazınız varsa, artık daha fazla jest kullanabiliriz Dijital el yazınızı değiştirmek için. Microsoft, metnin üzerini çizme, üzerine karalayarak silme ve hatta hızla yeni bir paragraf ekleme özelliğini ekledi.

Tüm bu yeni hareketler, Microsoft’un Windows 10 için OneNote ve OneNote uygulamalarını fare ve klavye kullanıcıları, ekran kalemi, kalem, klavye gibi çeşitli özelliklere sahip tek bir uygulamada birleştirme çalışmasının bir parçası olan ana OneNote masaüstü uygulamasında yayılmaya başlıyor. ve dokunmak.

OneNote’taki iyileştirilmiş hareketler.
Resim: Microsoft

Windows 10, web, Mac ve iPad için OneNote’ta bulunan dikey sekmelerin hayranıysanız, Microsoft artık bunları ana Windows uygulamasına getiriyor. Microsoft’ta ürün yöneticisi olan Greg MacEachern, “Görünüm menüsü altındaki yeni Dikey Sekmeler düzeni seçeneğini kullanarak, Outlook ve Teams gibi diğer Microsoft 365 uygulamalarına ve hizmetlerine benzer bir gezinme deneyiminden yararlanabilirsiniz” diye açıklıyor.

Microsoft 365 iş veya kurumsal kullanıcısıysanız OneNote da bugünkü Copilot lansmanının bir parçasıdır. OneNote’taki Copilot sayfaları, not bölümlerini ve hatta seçtiğiniz metni özetleyebilir. Copilot ayrıca notlarınızı kullanarak etkinlikleri ve toplantıları planlamanıza, yapılacaklar listeleri oluşturmanıza ve hatta uygulamanın yanında bir sohbet robotu olarak görünmenize yardımcı olabilir.genel-2