WhatsApp, 2,7 milyar küresel kullanıcısının veya en azından şimdilik iOS kullanıcılarının kullanıcı deneyimini geliştirmek için bir kez daha yeni bir özellik sunuyor.

WhatsApp haberleri ve güncellemeleri için başvurulacak kaynak, WABetaBilgisi Meta’ya ait uygulamanın, kullanıcıların 31’e kadar katılımcıyla arama başlatmasına olanak tanıyan gelişmiş bir arama özelliği sunduğunu bildirdi. Yani iOS için en son 23.21.72 güncellemesini App Store’a yükleyerek, grup araması başlatmadan önce en fazla 31 kişiyi dahil edebilirsiniz.

Geçmişte WhatsApp, 32’ye kadar katılımcıyla grup görüşmeleri yapmanıza izin veriyordu ancak bir sorun vardı; başlangıçta yalnızca 15 kişiyi seçebiliyordunuz. Artık en son güncellemelerle, en başından itibaren 32 katılımcının tamamıyla grup görüşmelerine katılabilirsiniz. Önemli olan arama deneyimini daha sorunsuz ve daha iyi hale getirmektir.

Bu özelliği henüz almamış olanların App Store ve TestFlight uygulamasındaki güncellemeleri düzenli olarak kontrol etmeleri önerilir. Resmi değişiklik günlüğünde dağıtım için zaman çizelgesi belirtilmese de bazı hesaplar bu özelliği önümüzdeki haftalarda alabilir.

Grup araması özelliği ilk olarak Android için WhatsApp beta sürümünde ortaya çıktı. Dolayısıyla önümüzdeki birkaç gün içinde Android kullanıcılarına da sunulması muhtemel.

WhatsApp, kullanıcılarına yeni özellikler sunmak için sürekli çalışıyor. Kısa bir süre önce WhatsApp, resmi uygulamada iki hesabın aynı anda oturum açabilmesi özelliğini kullanıma sundu. Şirket ayrıca Android kullanıcıları için şifre desteğine başlayacağını da duyurdu.

Ancak hepsi bu kadar değil; geçen ay aralarında WhatsApp, Messenger ve Instagram’ın da bulunduğu Meta ailesi, kullanıcılara gerçek zamanlı bilgi sağlamayı ve onlara metin komutlarından görseller oluşturma olanağı sağlamayı vaat eden yeni bir Yapay Zeka Asistanını memnuniyetle karşıladı. saniye.telefon-1