Serbest bırakılması efsaneler Ligi‘ En yeni erkek grubu Heartsteel, genel olarak topluluk tarafından iyi karşılandı. Ancak ben de dahil olmak üzere bazı oyuncular, geliştirici Riot Games’in yeni yıldız gözlü süperstarlarını tanıtma şeklinden memnun değil ve ben de bu idol merkezli kampanyaların oyunun geleceği için tam olarak ne anlama geldiğini merak ediyorum.

Ekim, League of Legends için harika bir ay olmadı. K’Sante’nin yeniden çalışması hâlâ bozukken, 13.19 ve 13.20 yamalarının zayıf alımı ve en yeni Yıldız Muhafızı Görünümleri konusundaki tartışmalarla birlikte Riot’un listelerde zirveye çıkan MOBA’sı için bir galibiyete şiddetle ihtiyacı var. Neyse ki Heartsteel sıcak bir karşılamayla karşılandı; aslında Sett’in Paranoia müzik videosunda giydiği berenin Riot markalı bir kopyası resmi ürün mağazasında çoktan tükendi.

Ancak bunların hepsi abartı ve kalp kırıklığı değil, çünkü Riot Games’in grubun tanıtımını yapmak için resmi sosyal medyayı kullanma şekli beni cevaplar bulmakta zorlanmaya ve dürüst olmak gerekirse düpedüz rahatsız etmeye yöneltti – ve bu ilk sefer değil.

Sorunlar, 16 Ekim Pazartesi günü, Heartsteel’in altı üyesinin de, bize gizli, sanal yaşamlarına bir göz atma girişiminde bulunmak amacıyla Riot Games Music Twitter hesabını ‘devralmasıyla’ başladı.

Bu kurgusal yıldızlar çantalarını ve içindekileri yayınlamaya başladı; garip ama bu idol çağında duyulmamış bir şey değil. Gelişmekte olan altılı, Discord çağrılarına kendilerini ‘kaydetmeye’ devam etti; konuşma konuları, “etçi çocuklar” K’Sante ve Sett arasındaki antrenman öncesi kuru kepçe yemeklerinden, Ezreal’ın klasik solo single’ı “Sen benim Müzemsin” üzerine şakalaşmalarına kadar uzanıyordu. ‘ ve hatta Paranoia müzik videosunda ne yapmaları gerektiğini tartışıyorlar. Haftanın geri kalanında Heartsteel, Riot sosyal medya personeli tarafından hesaptan ‘atılana’ kadar hayran mesajlarına yanıt verdi; acı tatlı bir uğurlama.

Heartsteel’in sosyal medyayı devralması, özünde insanları konuşturan harika bir pazarlama stratejisidir. İster Heartsteel’i ve League of Legends’ı sevin ister tutkuyla nefret edin, onların sahnede olduğunu biliyordunuz. Ancak bu gönderilerdeki bir şeyler beni Riot’un Seraphine’i piyasaya sürdüğü 2020 yılına götürdü ve o zamanlar buralardaysanız Riot’un Parasosyal bir pazarlama planı yarattığı için eleştirildi Bu, oyuncularının duygularıyla oynadı ve haklı olarak da öyle. Sonuçta çoğu grup gibi ilgi de kayboldu ve insanlar yoluna devam etti, ancak görünen o ki Riot dersini almamış, yani bu sefer Heartsteel hiç de masum görünmüyor.

Bir grup çekici adam kameraya bakıyor ve lensin üzerine 'Kalpçeliği' yazıyor

Heartsteel, yıllar boyunca diğer birçok erkek grubu gibi tutkulu – sınırda açgözlü – bir takipçi kitlesini kendine çekti. Heartsteel’in gönderilerine verilen yanıtlar, görünüşte masum olan “Kayn’e İncil’de ihtiyacım var”dan “Sett’i ekranımdan yalamam gerekiyor”a kadar uzanıyor ve bunları “BEN BİR WHOOOIRE’IM” gibi yorumlarla tamamlıyor. Evenlynn bile “Bu biraz fazla” derdi. Bundan sonra ne olacağını pek bilmiyordum.

23 Ekim Pazartesi günü, resmi League of Legends Twitter hesabı, Kayn’in açıkta kalan karın kaslarına dokunmak için ekrandan geçen bir elin resmini yayınladı ve başlıkta “Bunu mümkün kılacak teknolojiye sahip olan var mı?” yazıyordu. Benim için bu, devenin sırtını kıran bardağı taşıran damla oldu.

Kayn’in bariz bir şekilde cinselleştirilmesi, Riot Games’in daha önceki hafta bu kurgusal karakterleri insanileştirme çabalarıyla tamamen çelişiyordu. Ayrıca bunun Riot’un MOBA’yı bir zamanlar olduğu gibi listelerin zirvesine çıkaran temel felsefeyi unutmuş olmasından da bahsettiğini düşünüyorum.

League of Legends Twitter hesabından bir Tweetin, bilgisayar ekranından karın kaslarına dokunmak için geçişini gösteren bir görsel

League of Legends oynamaya Aralık 2014’te başladım. Dizüstü bilgisayarımda istemciyi ilk açtığımda, o yılın Dünya Şampiyonası marşı Warriors ile karşılandım; bu şarkı bugüne kadar kollarımı diken diken etti. Warriors, League of Legends’ın benim için ifade ettiği her şeyi özetliyor: sanal arenada başarı ve mükemmellik arayışı, ancak her yıl Riot, oyun boyunca görsel roman flört sim’leri, idol kültürü ve ana akım pazarlama trendlerine odaklandı. kendisi daha az dengeli ve daha kırılgan hale geldi.

Cinsellik utanılacak bir şey değildir ve sorun video oyunlarındaki çekici karakterler değil, oyunun onlara nasıl davrandığıdır. Heartsteel, Seraphine ve açıkçası bir dizi kötü denge değişikliğinin ardından Riot Games’in League of Legends’a nasıl bir izleyici kitlesi çekmeye çalıştığını merak ediyorum.

YouTube Küçük Resmi

Ve yalnız değilim. Redditçi için u/Toxic_Seraphine_Stan bu gönderi çok ileri bir adımdı ve onları “iğrenç hissetmelerine” neden oldu. Popüler Reddit başlıklarında, resmi League of Legends Twitter hesabı tarafından yapılan gönderilerin ve yanıtların, Riot’un nüfuz düzeyine sahip bir işletme için nasıl kabul edilemez olduğunu ayrıntılarıyla anlatıyorlar. Ayrıca, havalı çocukların deyimiyle, League of Legends’ın ‘ana konuda azgın’ olduğu ilk sefer olmadığını da hatırlıyorlar. Bu yılın başlarında Fransız League of Legends Twitter hesabı, Briar’ın ayaklarının resmini pankart olarak kullandı. Tanıdık olmayanlar için Briar, çocuğa benzeyen bir vampirdir.

Umarım Riot Games ve League of Legends’taki ekip, League of Legends’ın geçmişte kalmış dönemini geri getirebilir ve karakterlerine göre doğru olanı yapmaya başlayabilir, ancak artık bu yolun bu şekilde olduğunu düşünmüyor. Riot’ta sosyal medya trendleri ve idol kültürü hakim görünüyor ve bu, heyecan açısından bir lütuf olsa da, oyunun durumuna baktığınızda bir lanet.

Bu arada ben de sıralama merdivenini tırmanmaya devam edeceğim ve siz de benim gibiyseniz rekabette avantaj elde etmek için LoL seviye listemize göz atın. 13. sezonun sonuna yaklaştığımız şu günlerde, Riot oyunda bazı büyük değişiklikler yaptı; bu yüzden gelişmelerden haberdar olmak için League of Legends 13.21 yaması özetimize göz atın.oyun-2