WhatsApp, kanallar için mesaj tepki filtreleme özelliğini kullanıma sunuyor: İşte ne olduğu

Naber yakın zamanda Hindistan’da Kanallar özelliğini tanıttı. Mesajlaşma uygulaması artık kanallar için yeni bir mesaj tepkisi filtreleme özelliği sunmaya başladı.

WABteaInfo tarafından bildirildiği üzere, Meta’nın sahibi olduğu uygulama artık kanallar için bir mesaj tepki filtreleme özelliği sunmaya başladı. Rapor, bu özelliğin kanal yöneticisinin kanal güncellemelerine hangi kişilerin tepki verdiğini görmesini kolaylaştıracağını iddia ediyor.

Bu özellik şu anda yalnızca iOS beta test kullanıcıları için mevcuttur. Kullanıcıların özelliğe erişebilmeleri için güncellenmiş 2.23.23.71 sürümünü yüklemeleri gerekiyor.

Raporda, filtrenin kanal yöneticilerinin kişilerinden gelen bireysel tepkileri görmesine olanak tanıdığı ve onlara, kişilerinin kanallarında paylaştıkları içeriğe nasıl yanıt verdiğine dair yararlı bilgiler sunduğu belirtiliyor.

“Bu bilgi, kanal yöneticilerinin hedef kitleleri ve iletişim kişileri arasında en etkili şekilde yankı uyandıran içeriği belirlemelerine yardımcı olarak gelecekteki güncellemelerini ve etkileşim stratejilerini hassaslaştırmalarına olanak tanıyor. Bu bilgilere yalnızca kanal yöneticilerinin erişebileceğini unutmamak çok önemlidir. Bu, birisi sizinle aynı kanalı takip etse bile, bu özelliğin kanal yöneticilerine özel ve özel olması nedeniyle kanal güncellemelerine verdiği tepkileri görüntüleyemeyeceğiniz anlamına geliyor,” diye ekliyor rapor.

WhatsApp kullanıcıları yakında kilitli sohbetleri gizleyebilecek
Meta’nın WhatsApp’ı, kullanıcıların kilitli sohbetlerini gizlemelerine olanak tanıyan yakında çıkacak bir özellik geliştirme sürecindedir. Bu özellik şu anda geliştirme aşamasındadır ve gelecek bir uygulama güncellemesine dahil edilmesi beklenmektedir. Şu anda kilitli sohbetlere erişim için giriş noktası, güvenli bir görüşme mevcut olsa bile sohbet listesinde sürekli olarak görünür. Bu, mevcut kurulumda, telefona erişimi olan herkesin, kilitli sohbetlere erişemeseler bile, potansiyel olarak kilitli sohbetlerin varlığını tanımlayabileceği anlamına gelir.

Yeni özellik etkinleştirildiğinde, kullanıcılar kilitli sohbetlere giriş noktasını gizleme ve arama çubuğuna gizli bir kod girerek bunları ortaya çıkarma seçeneğine sahip olacak. Bu, hassas sohbetleri gizli tutmak isteyen kullanıcılara ekstra bir gizlilik ve güvenlik katmanı sunacak.

FacebookheyecanLinkedInmakalenin sonugenel-9