Elon Musk, X’teki finansal özelliklerin 2024 yılı sonunda kullanıma sunulacağını belirterek, kullanıcıların “bu işlevselliğin ne kadar güçlü olacağına” şaşıracaklarını ekledi.

Musk, “Ödemelerden bahsettiğimde aslında tüm finansal hayatınızdan bahsediyorum” dedi. – Konu paraysa platformumuzda olacak. Para, menkul kıymetler veya başka bir şey. Yani mesele sadece bir arkadaşınıza 20 dolar göndermek değil. Demek istediğim artık bir banka hesabına ihtiyacın olmayacak.”

X CEO’su Linda Yaccarino, şirketin bunu 2024’te “tam bir fırsat” olarak gördüğünü söyledi. Musk, “Bunu gelecek yılın sonuna kadar yapmazsak şok olacağım” dedi.


Resim: Midjourney

Şirket şu anda finansal hizmetler sunabilmek için Amerika Birleşik Devletleri genelinde para gönderme lisansları almaya çalışıyor. Musk çalışanlara X’in ihtiyaç duyduğu eşyaların geri kalanını “önümüzdeki birkaç ay” içinde almayı umduğunu söyledi.

Musk, “X/PayPal ürün yol haritası ben ve David Sachs tarafından neredeyse Temmuz 2000’de yazıldı” diye ekledi. “Ve bazı nedenlerden dolayı PayPal, eBay haline geldiğinde sadece listenin geri kalanını uygulamamakla kalmadı, aynı zamanda bazı temel özellikleri de geri aldı ki bu da çılgınlık. Yani PayPal aslında 23 yıl önce Temmuz 2000’de ortaya çıkardığımız ürüne göre daha az olgunlaşmış bir ürün.”

Musk’un hedefi, X platformunu Çin’deki alışveriş, ulaşım ve daha fazlasına erişim sunan WeChat gibi süper uygulamalara benzer bir “her şey uygulamasına” dönüştürmektir.genel-22