Google’ın antitröst davası milyarlarca dolarlık teknoloji şirketinin, telefonlarda ve birden fazla tarayıcıda varsayılan arama motoru statüsünü korumak için 2021’de toplam 26,3 milyar dolar ödediğini ortaya çıkardı, Bloomberg Yasası Cuma günü bildirdi. Adalet Bakanlığı, temerrüt durumunu korumak için fahiş miktarda para harcayarak, Google pazarın rekabetçi olmamasını sağlıyor diğer arama motorlarıyla.

Bloomberg Law’a göre, Google’ın kıdemli başkan yardımcısı ve arama başkanı Prabhakar Raghavan, ifadesi sırasında devasa rakamları açıkladı. Arama motoru devi Apple gibi şirketlere ödeme yapıyor.

Raghavan, “Bir sonraki trafik kazası kurbanı olmamak konusunda güçlü bir his hissediyorum” dedi. New York Times Perşembe. “İkinci sınıf olursak zamanla önemsizleşiriz.”

İddia etti Amazon Google’ın en zorlu rakiplerinden ikisinden biri ve şirketin araştırma ve geliştirme çalışmalarını aralıksız artırarak kendisinin ve diğer arama motorlarının önünde kaldığını söyledi. Raghavan, Google’ın kalitesi ve kullanım kolaylığı nedeniyle en iyi arama motoru olmayı sürdürdüğünü iddia ederek, kullanıcıların Google’a geçiş yapabileceğini söyledi. Microsoft’un Bing’i veya ÖrdekDuckGo eğer seçerlerse.

The Times’a konuşan Raghavan, “Ekibime sürekli hatırlattığım gibi, kimse her sabah uyanıp bana bir Google sorgusu çalıştırmam gerektiğini söylemiyor” dedi ve onların sadece ihtiyaçlarına en uygun hizmete gittiklerini söyledi.

Ancak, redaksiyona tabi tutulmuş bir kopyasında dahili e-posta Android Platform Ortaklıkları Başkan Yardımcısı Jim Kolotouros, Cuma günü yayınlanan zincirde şunları yazdı: “Chrome, Google aramaya hizmet etmek için var ve kullanıcı tarafından belirlenecek şekilde düzenlendiği için bunu yapamıyorsa, Chrome’u kullanan kullanıcıların değeri kaybolur neredeyse sıfıra (benim için).”

Google’ın kendisini varsayılan arama motoru haline getirme konusundaki ödemesi, Bernstein analistlerinin şirketi rapor etmesinden haftalar sonra geldi Apple’a yaklaşık 18 milyar dolar ödedi 2021’de Chrome’un Mac’lerde, iPad’lerde ve iPhone’larda varsayılan olarak kalması. Rapor paylaşıldı KayıtGoogle’ın ödemesinin Apple’ın yıllık işletme kârının %14 ila %16’sını oluşturduğunu tahmin ediyor.

Adalet Bakanlığı avukatı Kenneth Dintzer, Washington’daki bir duruşma sırasında Mehta’ya şunları söyledi: “Google, insanların bunları değiştirmeyeceğini bilerek temerrütlere milyarlarca dolar yatırım yapıyor.” CNBC bildirdi. “Varsayılan ayrıcalık satın alıyorlar çünkü varsayılanlar çok önemli.”genel-7