Godzilla Eksi BirToho’nun uzun süredir devam eden mega canavar serisinin son filmi ve Tokyo Uluslararası Film Festivali’nin kapanış filmi olan filmin İngiltere ve İrlanda’daki dağıtımı durduruldu. Glasgow merkezli dağıtımcı Anime Ltd., aksiyon filmini 15 Aralık’ta gösterime sokmak üzere satın aldı.

Anime Ltd. filmi 200 ila 250 yerde açmayı planlıyor, bu da onu şirketin bugüne kadarki en büyük canlı aksiyon filmi yapıyor. Bu yıl Godzilla serisinin 70. yıldönümünü kutluyoruz ve Godzilla Eksi Bir 2016’dan bu yana serinin tamamı Japon yapımı ilk filmi.

Godzilla Eksi Bir ünlü CG animatörü ve VFX sanatçısı Takashi Yamazaki (Lupin III: İlk, Arşimed’in Büyük Savaşı). Filmde Ryunosuke Kamiki, Minami Hamabe, Yuki Yamada, Munetaka Aoki, Hidetaka Yoshioka, Sakura Ando ve Kuranosuke Sasaki rol alıyor. Film aslında Yamazaki’nin Godzilla’yı daha önce CG görüntüleri ile kullanmasının ardından ekrandaki üçüncü tasviri. Her Zaman: Üçüncü Cadde 2’de Gün Batımı (2007) ve Seibu-en’in Yolculuk Godzilla (2021). Yeni film, 2. Dünya Savaşı’ndan sonraki ilk yıllarda geçen bir Godzilla dönemi filmi.

Toho’nun filmin resmi hikâye özeti şöyle: “Savaştan sonra Japonya’nın ekonomik durumu sıfıra düştü. Godzilla ortaya çıkıyor ve ülkeyi olumsuz bir duruma sürüklüyor.”

Godzilla Eksi Bir Dünya prömiyerini 18 Ekim’de Japonya’da gerçekleştirdi ve 3 Kasım’da ülkede sinemalarda gösterime girecek. Toho International, filmi 1 Kasım’da Kuzey Amerika’da da gösterime sokacak. Godzilla serisinin 37. filmi.

Anime Ltd., en çok Japon anime distribütörü olarak bilinir ve yakın zamanda Birleşik Krallık ve İrlanda’da bu türdeki hit oyunların piyasaya sürülmesiyle ilgilenmiştir. Tek Parça Film: Kırmızı Ve İlk Smaç.sinema-2