Pixel 8 ve 8 Pro akıllı telefonlar yüz tanıma kilidini destekler. Her ikisinde de yalnızca tek bir ön kamera bulunsa da Google, AI ve Tensor G3’ün gücü sayesinde yeni Pixel’in Yüz Tanıma Kilidi özelliğinin çok güvenli olduğunu ve Android’deki en yüksek biyometrik güvenlik seviyesi olan Sınıf 3 ile uyumlu olduğunu söylüyor. . Ancak belki de gerçek biraz daha az pembedir.Pixel 8 Pro’nun ilk sahiplerinden biri Reddit’te kardeşinin akıllı telefonunun kilidini birden fazla kez açabildiğini söyledi. Yazar aynı zamanda kendisinin ve erkek kardeşinin ikiz olmadığını da belirtiyor.

İlginçtir ki kardeşler aynı numarayı Pixel 7 Pro’da denediğinde başarılı olamadılar.

Tabii ki, bir vaka henüz gösterge niteliğinde değil. Örneğin Apple Face ID’nin ortaya çıkışı sırasında buna benzer pek çok olayı hatırlayabiliriz. Belki Google yazılımı geliştirecek ve her şey daha iyi olacak.

Ancak eğer değilse bu bir sorun olabilir. Bunun nedeni, Sınıf 3’ün, yeni yüz tanıma kilidinin ödeme kimlik doğrulaması, oturum açma doğrulaması ve biyometrinin kullanılabileceği diğer alanlar için kullanılabileceği anlamına gelmesidir. Ve burada bu tür sistem hataları kesinlikle kabul edilemez.genel-22