Bir Linux dağıtımı olan Ubuntu'nun ekran görüntüsü

Bu, popüler bir Linux dağıtımı olan Ubuntu’nun ekran görüntüsüdür.
Ekran görüntüsü: David Nield

Bana Linux’un nasıl kurulacağını öğretmesi için Microsoft’a güveneceğimi hiç düşünmezdim ama işte buradayız. Windows yapımcısı sessizce bir yayınladı Destek sayfası Muhtemelen bir zamanlar Windows kullanan bir makineye Linux’un nasıl kurulacağına ilişkin talimatlarla birlikte. Kayıt sayfanın varlığını fark ettim ve açıkçası adım adım ilerlemek yasal. Microsoft Hatta en popüler dağıtımlardan birkaçının kurulmasından bile bahsediyor.

Bütün bunların en iyi yanı, Microsoft’un Linux’u en başından beri tanımlama şeklidir:

Linux, Windows’a benzer ancak açık kaynak olması ve tamamen özelleştirilebilir olması nedeniyle birçok farklı sürümü olan bir işletim sistemidir.

Microsoft, Linux’u “tamamen özelleştirilebilir” olarak nitelendiriyor. Ancak bu UNIX tabanlı platformları daha önce kullanmış olanlar ve hatta Android’i uzun süredir kullananlar bile, bu özelleştirme yeteneğinin bizi ısırmaya başladığını birçok kez hatırlayabilir. Bu yüzden Microsoft’un ve yazılımının kollarında güvenle kalıyorum. Elbette, Windows kullanmaya devam etmem için bana sürekli bağırabilir. Kenar tarayıcı Google Chrome yerine hepsini görmezden gelmeyi ve platformun olumsuzluklarına rağmen hayatıma devam etmeyi öğrendim. gariplikler.

Elbette, hiçbir Microsoft yardımı, işlerinizi halletmek için uygulamalarına ve hizmetlerine nasıl güvendiğinizi gösteren bir dizi hatırlatma olmadan olmaz. Şirket, bulut hizmetleri için Azure, Outlook, Work ve hatta korkunç Teams dahil olmak üzere, nasıl yapılır boyunca sık sık isimleri bırakıyor. Linux’a başlamak için ilk önerisi, Linux’u kullanmaktır. Linux için Windows Alt Sistemi, tüm donanımınızın birlikte çalışmasını sağlayan Windows sürümünün yanına yükler. O dır-dir Yeni başlayanlar için Linux’a başlamanın iyi bir yolu, ancak “seni ilk kimin yaptığını unutma, Microsoft Babaydı” gibi parçalarla çok açık bir şekilde kodlanmış.

Kayıt, amacın bir kısmını düşünüyor Bu sayfa, yardım sunmanın yanı sıra, yaşlanan Windows makinelerine bir yaşam şansı daha vermeyi amaçlıyor. Microsoft artık Windows 7 veya 8’i desteklemiyor ve Windows 10 da hızla yok olmaya yaklaşıyor. Ancak büyük şirketlerin faydalı destek sayfalarını göz ardı edecek biri değilim. Bilgisayar hayatım boyunca onlara sayısız kez güvendim ve Microsoft’un bunu özellikle takip edilmesi kolay hale getirmesi hoşuma gitti. Yazılış şekli beni bunaltmadı ama yine de bilgisayara biraz güvenmek iyi bir fikir. Linux bir şeydir denemek istiyorsun.genel-7