SAP Labs India, IIIT-Bangalore ile MoU imzaladı

SAP Labs India, sürekli beceri geliştirmeyi sağlamak ve yeteneğin inovasyonda ön planda kalmasını sağlamak için Bangalore Uluslararası Bilgi Teknolojileri Enstitüsü (IIIT-B) ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. İşbirliği, akademi ve işletme arasındaki ikili bilgi alışverişini daha da güçlendirmeyi amaçlıyor. Mutabakat Zaptı, niş teknoloji konularında sürekli beceri geliştirilmesine daha fazla yardımcı olacak belirli endüstriyel konular ve zorluklar üzerine ortak araştırmalarda stratejik ortaklığın altını çiziyor.

Bu ortaklıkla ilgili olarak SAP Labs India Kıdemli Başkan Yardımcısı ve MD, SAP Kullanıcı Etkinleştirme Başkanı Sindhu Gangadharan şunları söyledi: “SAP Labs India olarak ekosistemin gücünden yararlanmaya inanıyoruz. IIIT-B ile olan stratejik ortaklığımız, yalnızca SAP’nin ileri düzey araştırmaları destekleme konusundaki kararlılığını yansıtmakla kalmıyor, aynı zamanda yetenekleri yetiştirme ve iş gücümüzün becerilerini artırma konusundaki kararlılığımızı da vurguluyor. IIIT-B ile yeni nesil dijital liderleri yetiştirirken araştırma ve inovasyonda yeni sınırlar oluşturuyoruz. Birlikte, hızla gelişen teknoloji ve iş ortamında sınırsız araştırma ve öğrenme potansiyelini ortaya çıkarmak için bir yolculuğa çıkıyoruz.”

Gangadharan’ın sözlerine ek olarak IIIT-B Direktörü Prof. Debabrata Das, dijital teknolojilerin dinamik olarak ilerleyen alanlarında sürekli beceri geliştirmenin öneminin altını çizdi. Hindistan’ın 2026 yılına kadar 1 trilyon dolarlık dijital ekonomiye ulaşma hedefini ilerletmede IIIT-B’nin oynadığı önemli rolü vurguladı.

FacebookheyecanLinkedInmakalenin sonugenel-9