Özet

  • Love Is Blind 5. sezonun 8-9. bölümleri, Johnie ve Stacy’nin yoğun tartışması ve Chris’in Johnie’nin yanında durması da dahil olmak üzere şok edici anlarla doluydu.

  • Miriam ve Uche’nin bölmelerdeki patlayıcı yüzleşmesi herkesi şaşırttı, özellikle de Miriam’ın Uche’nin erkekliğine karşı gösterdiği güçlü tepki.

  • Uche ve Lydia arasındaki dram 8. bölümde kaynama noktasına ulaştı; Uche geçmişi bırakamadı ve Lydia onu hile yapmakla suçlayarak şok edici bir gelişme daha ekledi.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Aşkın gözü kördür 5. sezonda şüphesiz bazı şok edici anlar yaşandı ve son bölüm düşüşü de farklı değildi. Taylor Rue ve Jared “JP” Pierce, JP’nin nişanlısına karşı bariz küçümsemesinin ortasında şaşırtıcı olmayan bir şekilde iptal ederken, Lydia Velez Gonzalez ve Milton Johnson, en az uyumlu çift için Stacy Snyder ve Izzy Zapata ile yarıştı. Tartışmasız başarısının ardından Aşkın gözü kördür 4. sezon, Houston sezonu talihsiz bir hayal kırıklığı oldu. Ancak çay çok sıcak ve dram kaynıyor.

Aşkın gözü kördür 5. sezonun 8-9. bölümleri, çok beklenen finale aralıksız bir şekilde çarptı ve bu sezon herhangi birinin evlenip evlenmeyeceğine dair sorular ortaya çıktı. Tartışmalı oyunculardan Johnie Maraist ve tatlı Chris Fox dramatik bir geri dönüş yaptı ve Izzy ile Stacy, Izzy’nin artık kötü şöhrete sahip kağıt tabaklarının çok ötesinde mücadele etti. Uche Okoroha ve Aaliyah Cosby ilişkilerini sonlandırmaya karar verirken Uche ile Lydia arasındaki dram henüz bitmemişti. Çekimlerdeki en şok edici anlardan bazıları nelerdi? Aşkın gözü kördür 5. sezon 8-9. bölümler finale mi çıkıyor?

Johnie ve Stacy’nin Argümanı

Daha fazla eşsiz kapsül üyesini dahil etme girişimi gibi görünen bir girişimle, şu anda nişanlı çiftler ve Miriam Amah, Renee Poche ve Carter Wall gibi belirli bekarlar, kısa sürede sarhoş bir kavgaya dönüşen olay için bir araya davet edildi. Izzy’nin sevgisi için bölmelerde yarışan Johnie ve Stacy arasında hiçbir aşk kaybolmadı. Johnie’nin, Izzy tarafından reddedildikten sonra sürünerek Chris Fox’a geri dönmesi pek hoş bir görünüm değildi, ancak Johnie ve Chris, kapsüllerden sonra yine de çıkmaya başladılar.

Stacy, Johnie’yi sahte ve manipülatif olmakla suçladı, muhtemelen kötü şöhretli altın kupalardan gelen bol miktardaki pinot grigio’dan besleniyordu. Chris dışında oradaki herkesin de aynı şeyi düşündüğü açıktı ve hak ettiğini almasına rağmen Stacy’nin oraya durmaksızın gitmeyi seçmesi yine de şok ediciydi.

Chris Johnie’ye İnanıyor

Chris Love Is Blind Sezon 5

Chris, başka bir ciddi ilişkiye başlamadan önce çözmesi gereken bazı sorunlar yaşayan Johnie için açıkça fazla iyidir. Ancak tüm deliller önünde olmasına rağmen en azından kamera karşısında Johnie’yi destekliyor. Johnie’nin dürüstlüğünden şüphe edip etmediği bilinmiyor, ancak sadakati yersiz olmasa da takdire şayan.

Miriam Uche’ye Patlıyor

aşk kördür 5. sezon

Miriam bölmelerde kafa karıştırıcı bir görünüm sergiledi. Houston’da mı yoksa yurt dışında mı yaşadığı konusunda belirsizlik vardı ve temel sorulardan kaçıyor gibi görünüyordu. Ancak Uche’nin havalı erkeksiliği, ona küfrederek Miriam’ı sinirlendirdi. Bu, Lydia’nın onurunu korumak olarak başlasa da, son birkaç bölümü Lydia’nın kendisi kadar yılan olduğunu kanıtlamak için kullanan Uche’ye karşı kendi onurunu koruma ihtiyacı hissetti. Uche’nin müttefik bulmak için ortalıkta dolaştığını gördükten sonra Miriam’ın ona seslendiğini duymak hem tatmin edici hem de şok ediciydi.

Uche ve Lydia’nın Patlaması

Love Is Blind'dan Uche ve Lydia'nın montajı

Uche ve Lydia’nın draması, 8. bölümde oyuncular arasındaki altın kupa dolu buluşmanın odak noktasıydı ve patlamaları hayal kırıklığına uğratmadı. Tartışmalarında en şok edici olan şey Milton’ın tepkisiydi. Bir sahnedeki dramatiklik ne kadar fazlaysa Milton, üstesinden geldiği bir şey olarak duygulardan kaçınarak gözle görülür şekilde daha fazla kendi içine çekilir. Lydia’nın ilişkisinin balayı aşamasına odaklanmak yerine geçmişine bu kadar kapılması kafa karıştırıcıydı ama henüz kavgadan geri adım atmış değil.

Uche Lydia Çatışmasını Bırakmıyor

uche ve milton

Uche’nin Lydia ile olan geçmişini unutamaması beklenmedik bir durumdu, ancak Uche’nin Aaliyah ile ilişkisini mahveden tek sebebin Lydia olduğuna inandıktan sonra muhtemelen kendisine bir intikam borçlu olduğunu hissetmişti. Ancak bu adil olmayan bir değerlendirmedir. Lydia’nın bölmelerde Aaliyah ile arkadaş olması ve sır ortaya çıktıktan sonra onunla sınırları aşması kabul edilemez olsa da Uche, Aaliyah ile ilişkisini tek başına bozdu. Prodüksiyonun kendisinden ve Lydia’dan önceki ilişkilerini bölmelerdeki diğerlerinden gizli tutmalarını istediğini iddia etti, ancak bu konuşmayı daha iyi bir şekilde köprüleyebilirdi.

Uche ayrıca Aaliyah’yı sürekli olarak reddetti, onun hakkında konuştu ve önceki sadakatsizliğine kötü tepki verdi. Hile yapmak her zaman bir tehlike işareti olsa da, potansiyel bir ortağa, kefaretini ödediği dürüst bir hata yüzünden acımasızca saldırmak da iyi bir görünüm değildir. Uche’nin imajını kurtarmaya yönelik nafile girişimleri çok ileri gitti, çünkü 8. bölümde sürekli olarak Lydia anlaşmazlığını ileri sürdü ve müttefikler kazanmaya çalıştı. Davranışları şok edici derecede olgunlaşmamış ve artık gitme zamanı geldi.

Lydia Uche’yi Aldatmakla Suçluyor

Love Is Blind'ın Uche Okoroha Montajı

Lydia’nın Uche’nin hilebaz olduğuna dair yorumu tamamen geçiştirilmişti, ancak eğer bu doğruysa bu şok edici bir bilgi, özellikle de Uche’nin Aaliyah’a karşı bu kadar ön yargılı olması nedeniyle. Lydia muhtemelen elinden gelen her şekilde Uche’yi karalamaya çalıştı ama bunlar ciddi iddialar. Kendisinin ve Lydia’nın ayrılığıyla ilgili onu kötü gösteren tek bilgiyi dışarıda bırakmak Uche için çok uygun olurdu.

Izzy ve Stacy’nin Sarhoş Tartışması

Stacy ve Izzy

Kimsenin beklemediği bir şekilde, Izzy ve Stacy, o felaket post-pod buluşmasından döndüklerinde sarhoş bir tartışmaya girdiler. Izzy masum bir şekilde, Stacy’nin alıngan olmasının çekici olduğunu söyledi ve bu, Stacy’yi bir şekilde rahatsız etti ve Stacy için elinden gelenin en iyisini yapan Izzy’ye olan şikayetlerini, kameranın önünde ağlamak için tuvalete giden noktaya kadar dile getirmesine dönüştü. İzleyiciler dizi sırasında olup biten her şeyden haberdar olmasalar da Aşkın gözü kördür Görünüşe göre Stacy, erkeğinden ulaşılmaz bir şey bekliyor ve Izzy ona dünyayı vermek istiyor ama neye ihtiyacı olduğunu bilmiyor.

Milton’ın Kız Kardeşi Lydia’yı Sahtekarlıkla Suçluyor

Milton ve Lydia Love Is Blind 5. sezon

Milton’ın kız kardeşi, Bliss Poureetezadi’nin babasına benzer şekilde Aşkın gözü kördür 4. sezon, bu süreçle ilgili her şeyin sahte olduğunu düşünüyor. Milton’ın olaylara ve olaylara karşı ihtiyatlı ve mantıklı yaklaşımını nereden aldığını görmek kolaydır. Aşkın gözü kördür mantığın sınırlarını aşar. Lydia, 8-9. bölümlerin geri kalanında Uche’nin suçlamalarının gölgesini düşürürken, Milton’un peşinde daha ciddi görünüyor. Ancak Milton’ın annesi ve kız kardeşi, Milton’ın tüm doğru cevapları bildiğini ve kağıt üzerinde iyi göründüğünü tespit etmekte haklıydı. Ancak aile üyeleri kamera karşısında deneyin sahte olduğunu düşündüklerini nadiren söylüyorlar.

Izzy’nin Kredi Sorunları

Izzy Love Is Blind Sezon 5

Izzy’nin para sorunlarından kapsüllerde bahsedilmişti ama hemen geçiştirildi. Izzy ve Stacy, sarhoşluk sonrası tartışmayı düzelttikten sonra, Stacy hayattaki güzel şeyleri takdir ettiğinden ikili, özel bir uçakla romantik bir randevuya çıktı. İkili, özel jetler arasında mum ışığında yedikleri akşam yemeğinin ardından sunakta “evet” diyecek gibi görünüyordu, ancak şok edici bir şekilde ikili, bir sonraki sahnede sessizce valizlerini hazırladı. Stacy, Izzy’nin kredi sorunlarını keşfetmişti ve haklı olarak gafil avlandığını hissediyordu ve parayla arası iyi olmayan biriyle evlenme konusunda endişeliydi. Izzy’nin bunu evlenmek üzere olduğu kişiyle neredeyse son ana kadar paylaşmaması adil ve şok ediciydi.

Milton ve Lydia’nın Müze Tarihi

Lydia ve Milton'un aşkı kördür

Milton ve Lydia finale girerken sağlam görünüyordu, ancak bir müzede kayaların arasında buluşmaları eski tartışmaları ortaya çıkardı. Lydia, Milton’un neden ona daha güçlü bir şekilde karşı çıkmadığını anlayamıyordu ve Milton da Lydia’nın Uche ile olan anlaşmazlığının neden sona ermesine izin veremediğini anlayamıyordu. İkisi de diğerini duygusal olarak anlamıyor ve finale doğru onları herkesin bildiği gibi zor durumda bırakıyor. Aşkın gözü kördür 5. sezonun finaline sağlam bir çift çıkmıyor ve 8-9. bölümlerdeki şok edici anlar çalkantılı bir düğün bölümüne yol açacak gibi görünüyor.

Aşkın gözü kördür 5. sezon 10. bölüm 13 Ekim Cuma günü saat 12:00 PST’de yayınlanacak.sinema-1