VMS Eve, New Mexico’daki Spaceport America’dan havalanacak ve Unity ile mürettebatını önceden belirlenmiş bir yüksekliğe ulaştıracak, ardından uzay uçağını kendi başına uzaya uçuşuna devam etmek üzere serbest bırakacak. VSS Unity uzay aracı, yörünge altı bir yörüngede uçacak ve yolcuların Dünya’ya dönmeden önce birkaç dakika ağırlıksızlığın keyfini çıkarmasına olanak tanıyacak. Yörüngeye ulaşmasa da Unity, yolcuların karanlık uzayın arka planında Dünya’nın kıvrımını görmesine yetecek kadar yükseğe çıkacak.

Taşıyıcının iki kabini arasında birlik sağlanacak ve yaklaşık 15 bin metre yüksekliğe çıkarılacak. Belirli bir yüksekliğe ulaştıktan sonra Unity serbest bırakılacak ve yakın uzaya doğru uçuşuna devam etmek için kendi roket motorunu çalıştıracak.

Virgin Galactic, Galactic 03 görevi sırasında video yayını sağlamadı ve bu kural Galactic 04 uçuşu için de geçerli olacak.

Canlı yayın olmayacak ancak herkes Virgin Galactic’i X’ten takip edebilir [Twitter] Uçuş öncesi ve uçuş sırasındaki gelişmeleri takip etmek amacıyla

Galactic 04’ün mürettebatı üç özel turistten oluşacak. Bunlar, koltuklarını 15 yıl önce satın alan şirketin “Kurucu Astronotlarından” bazıları.

Galaktik 04 mürettebatı (soldan sağa) Rona Rosano, Namira Salim ve Trevor Beatty. Kaynak: Virgin Galactic

Ron Rosano, Virgin Galactic astronot numarası 017. Rosano, Kaliforniya’dan bir uzay meraklısı ve astronomi öğretmenidir. Rosano, Galactic 04 biletine ek olarak Blue Origin’in New Shepard roketi ve Space Perspective stratosferik balonunda da koltuk ayırdı.

Trevor Beattie, Virgin Galactic astronot numarası 018. Beattie, 2006 yılında şirketi Beattie McGuinness Bungay aracılığıyla Virgin Galactic uçuşları için pazarlama kampanyaları başlatan tanınmış bir İngiliz reklam figürüdür.

Namira Salim, Virgin Galactic 019 numaralı astronot. Salim, büyüyen uzay sektörünün Dünya’da barışı sağlamak için bir platform olarak kullanılmasını savunan, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Space Trust’ı kurdu. Dubai’de yaşayan bir Pakistan vatandaşıdır ve ilk Pakistanlı astronot olarak tanınmaktadır. Salim, Kuzey ve Güney Kutuplarına seyahat eden ilk Pakistanlı kadındır.

Görevin kesin süresi bilinmiyor. Virgin Galactic’in Haziran ayındaki Galactic 01 gibi önceki ticari uçuşları, VMS Eve kalkışından VSS Unity’nin Spaceport America’ya inişine kadar yaklaşık 1,5 saat sürdü.genel-22