Özet

  • Loki’nin 2. sezonunun resmi fragmanı, Marvel Comics’in kötü adamı Zaniac’ın ortaya çıkışını doğruluyor.
  • Zaniac’ın Marvel Comics’in kökeni, Dark Dimension’dan gelen asalak bir varlık tarafından ele geçirilen aktör Brad Wolfe karakteriyle bağlantılıdır.
  • Zaniac, insanüstü bir güce ve enerji bıçakları atma yeteneğine sahip, bu da onu Loki ile görsel olarak yaratıcı bir aksiyon sahnesine sahip olabilecek ikincil bir kötü adam yapıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Loki 2. sezon, MCU’ya Marvel Comics’ten Zaniac adında gizli bir kötü adamı dahil edecek gibi görünüyor. için resmi fragman Loki 2. sezon nihayet yayınlandı ve Loki’nin Zaman Değişikliği Otoritesi ile olan maceralarının devamını anlatıyor. Biterken Loki 1. sezon ve kredi sonrası sahne Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania Fragman, Fatih Kang’ın bir versiyonunun dizinin ikinci bölümünün ana kötü adamı olacağını ima ediyor gibi görünse de, fragman, dizinin bir parçası olacak başka bir gizli kötü adamın söylentilerini doğruluyor. Loki 2. sezon kadrosu.

Bu kötü adam, Zaniac adlı bir Marvel Comics karakteridir. Başlangıçta Zaniac’ın diziye dahil olacağı söylentileri, görüntüler sızdırıldığında ortaya çıkmıştı. Loki 2. sezon seti. Bu durum, Jonathan Majors’ın Fatih Kang’ı ya da Victor Timely’nin kötü varlığının yanı sıra dizinin Zaniac’ı çizgi romanlardan uyarlayacağına dair birçok teoriyi ortaya çıkardı. Loki 2.sezonun durumu. Serbest bırakılmasıyla Loki 2. sezonun resmi fragmanının ardından Zaniac hakkındaki bu söylentiler nihayet doğrulandı.

İlgili: Jonathan Majors Loki Sezon 2’de Kimi Oynuyor

Loki 2. Sezon Fragmanı Zaniac Teorilerini Doğruluyor

Sırasında Loki2. sezon fragmanı ağırlıklı olarak God of Mischief’in geri dönüşüne odaklanıyor ve aynı zamanda dizinin ikinci sezonundaki birçok yardımcı karakterin de altını çiziyor. Bu yardımcı karakterlerden biri, Zaniac teorilerini doğrulayan hayali bir aktör olan Brad Wolfe adlı bir aktördür. Loki 2. sezon. Fragmanın bir noktasında Brad Wolfe’un arabadan kırmızı halıya çıktığı bir gala görülüyor. Tiyatronun üstünde “Zaniac!” yazan bir tabela var. görülebilir. Bu, Marvel kötü adamının ortaya çıkışını doğruluyor ve onun çizgi roman kökenli hikayesiyle bağlantılı.

Zaniac’ın Marvel Comics’in Kökeni ve Tarihi Açıklandı

Marvel Comics'ten Zaniac

Zaniac’ın Marvel Comics’teki tarihi kesinlikle ilginçtir ve Brad Wolfe’un evrendeki aktörünü Karanlık Boyut’tan gelen asalak bir varlıkla ilişkilendirmektedir. Marvel Comics’te, MCU’larda yer alan Dark Dimension Dormammu’nun hükümdarı Doktor Garip – bir insana sahip olmak ve Dormammu’nun ajanı olarak hareket etmek için Dünya’ya asalak bir varlık gönderdi. Bu varlık daha sonra 19. yüzyılda bir erkeğe sahip oldu ve beş farklı kadını öldürdü ve gerçek dünyadaki seri katilin çizgi roman versiyonunda Marvel’ın Karındeşen Jack’i olarak tanındı.

Varlık daha sonra zaman içinde çeşitli konakçıların etrafından sıçradı ve her biri Karındeşen Jack lakabını benimsedi, çünkü ev sahibi öncelikle kurbanları çoğunlukla kadın olan kadın düşmanı erkekleri hedef alıyordu. Brad Wolfe, varlık ona sahip olduğunda hikayeye giriyor ve aktör “Zaniac!” adlı bir film üzerinde çalışıyor. Filmde Zaniac, çocukluğunda annesi tarafından istismar edildiği için kadınları hedef alan bir seri katil olan kötü adamın adıydı; bu da Wolfe’un benzer bir yetişme tarzına sahip olması nedeniyle bu rolü üstlenmesiyle bağlantılı.

Filmin provaları sırasında, varlığa bulaşmış olan Brad, Manhattan Projesi’nden kaynaklanan bir nükleer patlamaya yakalandı ve bu onun kendi filmindeki Zaniac’ın görünümüne uyacak şekilde fiziksel olarak dönüşmesine neden oldu. Wolfe, Zaniac adını aldı ve tıpkı varlığın önceki ev sahiplerinin Thor tarafından durdurulmadan önce yaptığı gibi kadınları öldürmek için hedef almaya başladı. Zaniac daha sonra geri döndü Güçlü Thor #371 ve #372, özellikle TVA’nın çizgi romanlarda ilk kez ortaya çıkışına yer veriyor ve muhtemelen Zaniac’ın Loki 2. Sezon.

Wolfe’un Marvel Comics kökenleri göz önüne alındığında, Loki 2. sezonun fragmanı onun görünüşünü doğruluyor. Fragmanda gösterilen prömiyer “Zaniac!” filmi içindir. ve Wolfe’un katıldığını gösteriyor. Öyle görünüyor ki, sanki Loki 2. sezon Marvel Comics’ten Zaniac’ın kökenini oldukça yakından takip edecek. Verilen LokiÇoklu evren yönelimli olma eğiliminin yanı sıra, çizgi romanlarda Brad Wolfe’un sahibi olan varlığın Dormammu’nun bir hizmetkarı olarak belirtilmesi de söz konusu olabilir, özellikle de Karanlık Boyutun hükümdarının 2016’da MCU’da daha önce ortaya çıktığı göz önüne alındığında. Doktor Garip.

Loki Sezon 2 Zaniac’ı Nasıl Değiştirdi?

Loki'nin 2. Sezonu

MCU zaten Zaniac’ı iki bütünleşik şekilde değiştirdi: Zaniac’ı Loki’nin düşmanı olarak belirleyerek ve hikayesini görünüşte yeterince geçmişte tutarak, bir daha ortaya çıkma ihtimalinin düşük olmasını sağlayarak. Göre Loki 2. sezon fragmanı, aynı zamanda MCU’nun, Zaniac’ı 5. Aşama gösterisinin etrafında dönen geçici maskaralıklarla ilişkilendirerek Zaniac’ın hikayesini değiştirmiş olabileceğini gösteriyor; bir sahnede Loki ve Sylvie, Brad Wolfe’u güçleriyle sorgulamak için alıkoyuyor gibi görünüyor. . Wolfe’u elinde bulunduran varlığın tarihin farklı evreleri boyunca var olduğu göz önüne alındığında, bu mantıklı olabilir ve hatta başka bir varlığın “zaman kayması” yaşadığını bile gösterebilir. Loki 2. Sezon.

Zaniac’ın Güçleri Açıklandı

Loki'nin 2. sezon fragmanında Zaniac rolünde Rafael Cassal

Dark Dimension merkezli varlık, Zaniac’ı yaratan nükleer patlamayla birleştiğinde Brad Wolfe’a birçok süper güç kazandırdı. Bu güçlerden biri uzun ömürlülüktü; varlık, ev sahiplerinin normal insanlardan çok daha uzun süre yaşamasına izin veriyordu. Benzer şekilde Zaniac, insanüstü güç ve dayanıklılık güçlerine sahipti. Normal bir insandan çok daha güçlü olmasına rağmen Zaniac, Marvel Comics’te Thor’a rakip olamadı ve bu da genellikle kötü adamın, öncelikle ikisi arasındaki uyumsuzluk nedeniyle Thor’un en kötü karşılananlarından biri olmasına neden oldu.

Zaniac’ın en göze çarpan gücü, saf enerjiden yapılmış bıçakları elleriyle fırlatabilmesiydi. Bu enerji bıçakları genellikle Wolfe’un kurbanlarını öldürmesine ve çeşitli noktalarda Thor’a karşı savaşmasına olanak tanıyordu. Zaniac’ın güçlerinin aşırı derecede güçlü olmadığı göz önüne alındığında, onun ikinci bir kötü adam olarak görev yapması muhtemeldir. Loki 2. sezon. Ayrıca enerji bıçakları, Loki’nin büyüsünü kullanarak silahlar yaratma becerisiyle bir şekilde bağlantılıdır ve bu, iki karakter arasında görsel olarak yaratıcı bir aksiyon sekansı oluşturabilir.

Loki’nin 2. Sezonunda Brad Wolfe’u Kim Canlandırıyor?

Loki'nin 2. sezonu Rafael Casal'la birlikte

Brad Wolfe’u kimin canlandıracağıyla ilgili olarak Loki 2. sezonda aktörün yer alacağı zaten doğrulandı. Temmuz 2022’de Rafael Casal’ın kadroya katılacağı doğrulandı. Loki bilinmeyen bir rolde 2. sezon. Doğrulanmamış çeşitli söylentiler, Casal’ın, organizasyondan kaçan ve 1970’lerde Brad Wolfe takma adıyla Hollywood yıldızı haline gelen bir TVA ajanını oynayacağına dair, Zaniac söylentilerinin başladığı yerdi. Fragman Loki 2. sezonda Casal, “Zaniac!” filminin galasına giren Brad Wolfe rolünde çok açık bir şekilde gösteriliyor. görünüşte Loki ve Sylvie tarafından köşeye sıkıştırılmak.

Fragmanın ardından Loki 2. sezon çevrimiçi yayınlandıktan sonra birçok hayran, Casal’ı başka bir oyuncuyla karıştırdıktan sonra heyecanlarını dile getirmek için çeşitli sosyal medya sitelerine gitti. Marvel hayranlarının büyük bir kısmı John Krasinski’yi gördüklerini düşünüyordu. Loki Brad Wolfe rolündeki 2. sezonun fragmanı, Reed Richards/Mister Fantastic rolüyle konuk oyuncu olarak ortaya çıktıktan sonra kesinlikle ilginç olurdu. Deliliğin Çoklu Evreninde Doctor Strange.

Ancak fragman, Brad Wolfe’a hayat veren kişinin Casal olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Fragman onun kötü niyetli alter-ego Zaniac’ına dair birçok ipucu içerse de Wolfe’un eski bir TVA ajanı olduğuna dair daha önceki söylentilerin meyve verip vermeyeceğini görmek ilginç olacak. Eğer öyleyse, Zaniac, Loki’nin TVA ile olan yolculuğuna ilk düşünülenden çok daha fazla bağlı olabilir ve bu da Wolfe’u, çizgi romandaki muadili gibi kardeşi Thor’dan çok bir Loki kötü adamı haline getirebilir. Ne olursa olsun, Zaniac’ın gerçek rolü ne zaman ortaya çıkacak? Loki 2. sezon 6 Ekim 2023’te Disney+’ta yayınlanacak.

Önemli Çıkış Tarihlerisinema-1