Şunu hayal edin: Bir PC kullanıcısı indirimli bir harici M.2 NVMe SSD alır ve cihazın performansından hayal kırıklığına uğrar. Aktarım hızları o kadar düşüktü ki, USB Type-C bağlantılı sürücü kutusunun içine bakmaya karar verdiler. Ortaya çıkan yarım uzunlukta PCB’de iki microSD kart, bir “eski” denetleyici ve USB 2.0 hızları için kablolu bir bağlantı noktası bulunması onları dehşete düşürdü. Raporlara göre bu microSD kart “SSD’ler” aslında pazarlarda görünüyor Sürücülerim.

Yarım yamalak çevrimiçi pazarlardaki ucuz isimsiz ürünlerin sahte veya sahte olabileceğinin keşfedilmesi, şanssız Çinli netizeni şaşırtmış gibi görünüyor. Korku hikayelerine, sık sık yapılan uyarılara ve daha doğru kararlara rağmen insanlar, her şeye uygun pazaryerlerinde gerçek olamayacak kadar iyi fiyatlarla satılan mallara ilgi duymaya devam ediyor.

İsimsiz netizenlerin şüpheleri, yeni 512 GB harici M.2 NVMe SSD’lerinin harici bir HDD için bile saygın olmayan bir performans sunuyor gibi görünmesiyle uyandı. Mobil sürücünün kasasını çıkarmaya karar verdi. Yukarıda keşfedilenlerin görsellerini aşağıda görebilirsiniz.

(Resim kredisi: MyDrivers)

Yukarıda, iç sürücünün TF kartlarıyla doldurulmuş bir çift MicroSD yuvası kullandığını görebilirsiniz. Bellek kartının özelliklerini, hızlarını, kapasitelerini veya bunların nasıl yapılandırıldığını bilmiyoruz. Kartların her biri 256 GB olmasaydı, sürücü denetleyici ürün yazılımı kapasitelerini yanlış tanıtabilirdi; bu yaygın bir dolandırıcılık numarasıdır. Daha ileri araştırmalar, yeşil PCB üzerinde görebileceğiniz küçük kontrol çipinin çok eski bir tasarıma sahip olduğunu gösterdi. Üstelik modern USB-C bağlantı noktası yalnızca USB 2.0 veri aktarım performansı için kablolanmıştır.genel-21