2020’de kurulan Parisli genç bir girişim olan Qobra, B2B renklendirmenin ağırlıklı olduğunu bir kez daha doğruladı editörler Fransız yazılımı. Aralarında Doctolib, Payfit ve SeLoger’ın da bulunduğu 100’den fazla kurumsal müşteriye sahip olan girişim aynı zamanda nasıl fon toplanacağını bildiğini de doğruluyor.

Mart 2022’de tohum finansmanı olarak 5 milyon euro topladı. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra Qobra yeni bir finansman turu gerçekleştiriyor. A serisinde yayıncı Avrupalı ​​VC’ler Singular ve Breega’dan 10 milyon euro topluyor.

Mevcut uygulamalar ve veri kaynaklarıyla entegrasyon

Bir basın bülteninde, değişken gelir yönetimine yönelik bir SaaS çözümü sağlayıcısı, finansal operasyonun, Revenue Syndicate’den İngilizlerin ve onun tarihi yatırımcısı Breega’nın katılımıyla Singular tarafından yönetildiğini belirtiyor.

Yatırımcıları ve müşterileri ikna etmek için Qobra çeşitli rakamlar ve argümanlar ortaya koyabilir. Öncelikle bir rakam: 2000 ila 3000 milyar dolar. Bu, satış elemanlarının değişken ücretlerine ayrılan küresel yıllık miktara karşılık gelir.

Dolayısıyla bu rakam aynı zamanda Fransız start-up’ın potansiyel pazarını da oluşturuyor. Onun gözlemi aslında bu miktarın “nadiren kontrol edildiği” yönünde. Komisyon yönetimi söz konusu olduğunda Excel dosyaları ve manuel girişler zordur.

Değişken ücretlendirme konusunda sanayileşme eksikliği, satış ekipleri içinde güven ve nihayetinde motivasyon açısından bir maliyete dönüşüyor. Gözlem için bu kadar.

Bilgileri kolaylaştırın ve güveni sağlayın

Dolayısıyla bu sorunun cevabı, değişken ücretlendirme yönetimine adanmış, iş yazılımı teklifleri arasında bir klasik olan SaaS modu çözümüdür. Tasarımcısının vaadi: tüm ödeme zinciri boyunca bilgiyi kolaylaştırmak.

Sonuç olarak Qobra ayrıca “şirketin tüm paydaşlarının uyumlaştırılmasına” katılmasını da sağlar: Yönetim, finansal karar vericiler, satış ekipleri ve insan kaynakları. Aracın kullanımını kolaylaştırmak için kodsuz modda çalışır.

Yayıncı, uygulama ortamına entegrasyon açısından piyasadaki CRM, ERP ve İK yazılımlarının çoğuyla uyumluluğunun altını çiziyor. Bunun avantajı, verilerin kaynakta ve gerçek zamanlı olarak toplanması, “komisyon hesaplamasının daha güvenilir hale getirilmesi ve dolayısıyla hata marjının sınırlandırılmasıdır.”

Operasyonlar ve finans için komisyon hesaplamalarının otomasyonu, yöneticiler için performansın ve komisyon bütçesinin görünürlüğü, satış görevlileri için gerçek zamanlı izleme… Yeni girişim, birçok mesleği aynı veriler etrafında hizalıyor.

Objective Londra ve ardından Amerika Birleşik Devletleri

Startup uyum sağlamaya devam etmek istiyor ancak bu sefer müşteri referans alıyor. Yeni işlevlerin geliştirilmesini finanse etmeyi, müşteri kazanma stratejisini güçlendirmeyi ve uluslararası kuruluşunu hızlandırmayı amaçlayan fon toplamanın amacı budur.

CEO Antoine Fort, “Reklam ajansları, ilaçlar, tıbbi cihazlar, emlak, finansal hizmetler, sigorta komisyoncuları, otomobiller gibi farklı sektörlerdeki müşterilerimizden güçlü bir ilgi görüyoruz…” yorumunu yapıyor.

Ve bu müşteriler özellikle Kanalın diğer tarafında yer alıyor. Dolayısıyla uluslararasılaşma, 2024’ün başında Amerika Birleşik Devletleri’ne erişim kapısı olması amaçlanan bir Londra ofisinin açılmasıyla sonuçlanacak. Avrupa lideri olma hedefiyle Qobra, 2024 yılında iş gücünü ikiye katlayarak 30 çalışandan 60 çalışana çıkarmayı planlıyor.genel-15