Bize harika oyunların sunulduğu ve video oyunları açısından en yoğun aylardan biri olan Eylül 2023’e hepimiz veda edebiliriz. İleriye bakmak için başımızı çevirdiğimizde, Ekim 2023’ün de aynı derecede, hatta belki daha da fazla dolu geçeceğini şimdiden görebiliyoruz. Yarış oyunları, Soulslike’lar, 2D yan kaydırma ve gerilim, Aman Tanrım! Evet, bu ay herkes için bir şeyler var.

Aşağıda, Ekim 2023’te çıkacak ve oynamayı sabırsızlıkla beklediğimiz birkaç video oyunu yer alıyor ve çoğunuzun muhtemelen aynı fikirde olacağından oldukça eminiz.

Onlarca yıl önce Pole Position oynadığımdan beri arabalara ve araba video oyunlarına aşığım ve bu oyunların gelişiminden keyif alıyorum. Şimdi, önceki Forza Motorsport 7’nin çıkışından altı yıl sonra Forza Motorsport’un geri dönüşünü görüyoruz. Bir tür yeniden başlatma olan Forza Motorsport, güncellenmiş mekanikler, daha iyi araba fiziği, sürülecek çok sayıda araba ve daha fazlası ile bir kez daha gelişti. ayarlar, daha iyi görünen pistler ve arabalar ve deneyime ince ayar yapıldı. Elbette, bu sadece bir araba sürme oyunu gibi görünebilir, ancak iyi bir araba oyunundan hoşlananlar neler olduğunu biliyor.

Forza Motorsport, Premium Yükseltmesine sahip Premium Sürüm veya Gamepass aboneleri için 5 Ekim 2023’te yayınlanacak. Standart Sürüm, 10 Ekim 2023’te Xbox Series X|S, PC ve Gamepass Day One’da yayınlanacak.

Gökyüzüne bak! Bu bir kuş ya da plan değil, yalnızca mahallenizin dost canlısı Örümcek Adamı, Marvel’s Spider-Man’deki olayların ardından bir kez daha görevi üstleniyorlar. Şimdi aralarında Vemon ve Kraven’in de bulunduğu savaşılacak yeni düşmanlarla birlikte bu yeni oyun, çizgi roman tutkunlarının aklını başından alacak. Yeni oynanış mekaniği bize daha fazla oynama yolu, çok daha büyük bir dünya ve Peter Parker ile Miles Morales arasında anında geçiş yapma olanağı sağlıyor. Evet, Spider-Man 2 uzun bir süre PlayStation 5’imde olacak.

Marvel’s Spider-Man 2, 20 Ekim 2023’te PlayStation 5’e özel olarak çıkıyor.

Alan Wake 2

Yıllar önce Alan Wake’i ilk kez Xbox 360’ta, daha sonra da PC’de oynadığımda hayranlık duymuştum. Remedy Entertainment’ı fark etmemi sağlayan hikaye anlatımı ve oynanışın muhteşem kullanımıydı. Şimdi nihayet ilk oyundan daha büyük olacağa benzeyen Alan Wake II ile bunun devamını görüyoruz. Sadece Alan Wake geri dönmekle kalmıyor, aynı zamanda kendi hikayesi ve benzersiz oynanış tarzıyla yeni bir kahraman olan Saga Anderson da sahneye çıkacak. Alan Wake II, (henüz) piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen şimdiden GOTY 2023 oyunu için adaylardan biri. On yılı aşkın bir süredir orijinal Alan Wake’in devamını bekliyorduk ve beklemeye değecek gibi görünüyor. Orijinalin ürkütücü atmosferini alıp, Remedy’nin meşhur derin anlatımını sürdürürken tam bir hayatta kalma-korku oyununa dönüşecek gibi görünüyor.

Alan Wake II, PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için 27 Ekim 2023’te (tam Cadılar Bayramı zamanında) çıkacak.

Assassin’s Creed Mirage

Assassin’s Creed Mirage, oyunculara ve hayranlara daha küçük ölçekli olarak, Assassin’s serisinin köklerine geri dönüş olarak sunuluyor. Assassin’s Creed’in gerçek kimliğine benzeyen biri, serideki son birkaç RPG odaklı girişte sulandırılmış ve kaybolmuştur. Mirage’ın, ilk girişinden bu yana keyif aldığım bir serinin kalbini ve ruhunu geri getirebileceğini umuyorum. Bu daha küçük ölçekli ve daha düşük fiyatlı oyunun, uzun süredir serinin hayranlarının umduğu şeyi gerçekten sağlayıp sağlayamayacağını zaman gösterecek. Bununla birlikte, şu ana kadar gösterdikleri her şey umut verici görünüyor.

Assassin’s Creed Mirage, 5 Ekim 2023’te Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve PC’de çıkacak.

Super Mario Bros. Wonder Gösterim Başlığı 1000x538, Super Mario Bros Wonder

Evet, Mario yepyeni bir 2D yan kaydırma macerasına geri döndü ve onu Luigi, Peach, Toad ve Daisy ile birlikte geri dönerken görmek güzel. Bu kez, gerçekliği ve daha fazlasını değiştirebilecek güçlü bir eşya olan Harika Çiçeği ele geçiren Kral Bowser’ı durdurmak için Çiçek Krallığı’na gidecekler. Yeni krallık sadece ziyaret edilecek yeni yerler sunmakla kalmayacak, aynı zamanda Mario ve mürettebatına başa çıkmaları gereken çok sayıda yeni düşman da sunacak. Hala senin için yeterli değil mi? Karakterinize seviyelerde yeni yetenekler kazandıracak yeni bir “Rozet” sistemi var. Bazen belirli yerlerde seviyeleri sıra dışı alma yeteneğine sahip olacaksınız. Fil olmanın dışında katılabileceğiniz çok sayıda yeni güçlendirme var.

Super Mario Bros. Wonder, 20 Ekim 2023’te Nintendo Switch için çıkacak.

Düşmüşlerin Lordları Anahtar Sanatı - 1920x1080

İçeriklerimden herhangi birini okuduysanız büyük bir Soulslike hayranı olduğumu bilirsiniz. Demon’s Souls, Dark Souls, Elden Ring, Nioh, Sekiro, Remnant 2, Lies of P ve sayısız diğer oyunlardan. Bu benim en iyi üç video oyunu türünden biri ve Lords of the Fallen, “Oynamaya başlayacağım”dan “Bu oyuna gerçekten ihtiyacım var”a giden bir oyun. 2014’te çıkan ilk Lords of the Fallen’ın en büyük hayranı olmadığım bir sır değil. Çok da kötü değil ama uygulanabilir olması ve Fromsoftware’in yaptığı her şeyden öne çıkması için daha fazlasına ihtiyacı vardı. Ancak serinin bu yeniden başlatılması tüm kutuları işaretliyor ve heyecanlıyım. Dövüş mekaniklerinden, ikili dünya sistemine, çok sayıda sınıfa ve Soulslikes’tan beklediğim mücadeleye kadar.

Lords of the Fallen’ın acele edip buraya gelmesi gerekiyor, böylece her şeyi bırakıp yeniden ölmemeye odaklanabilirim. Beklerken PAX West 2023’ün Lords of the Fallen önizlemesine göz atın.

Herkesin en sevdiği mavi bulanıklık Sonic the Hedgehog, başka bir 2D yana kaydırmalı oyun olarak şekillenen oyunla geri döndü. Sonic Superstars, Sonic Forces ve Sonic Generations gibi oyunların 2.5D bölümlerini içerirken dört oyuncunun da eğlenceye katılmasına olanak tanıyor. Kaos Zümrütlerini avlarken ve daha önce bir Sonic oyununda görmediğimiz yeni güçler kazanırken Sonic, Knuckles, Tails, Eggman, Fang, Trip ve Amy’ye katılın. Dürüst olmak gerekirse oyunun tüm hikayesini bilmiyoruz ama kimin umurunda, Sonic the Hedgehog ve gerçekten ihtiyacım olan tek şey bu.

Sonic Superstars, 17 Ekim 2023’te PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Switch ve PC için çıkacak.

Hayalet Koşucusu II

Ghostrunner 2 ana çizimi

Orijinal Ghostrunner, birkaç yıl önce piyasaya sürüldüğünde hoş bir sürprizle sonuçlanan aksiyon, saniyelik zamanlama ve parkur birinci şahıs parkurunun doğru karışımıydı. Şimdi, oyunun geliştiricisi One More Level daha fazlasıyla geri döndü. Önceki oyundaki olayların ardından isteksiz kahraman Jack geri döndü ve kan peşindeydi… Yapay Zeka kanı. Aynı muhteşem aksiyonu bekliyoruz ve şimdi seksi bir motosikletin eklenmesi sayesinde yarış bölümlerinin oynanması gerekiyor. Bahsi geçmişken, Ghostrunner II’nin PS5, Xbox Series X|S ve PC için bir demosu mevcut.

Ghostrunner 26 Ekim 2023’te PS5, Xbox Series X|S ve PC için çıkacak.

Burada oynamak istediğin herhangi bir oyun var mı? Kaçırdığımız bir şey mi var? Yorumlarda bize bildirin!oyun-4