YouTube video kanalı tarafından gerçekleştirilen testler iAppleBytes (aracılığıyla Mac Kültü) çeşitli iPhone modellerinde, birden fazla iPhone’da Geekbench pil puanını (bir telefonun tek şarjla ne kadar iş yapabileceğini hesaplayan) artıran iOS 16’nın aksine, iOS 17’nin aynı modeller için pil testi puanlarını düşürdüğünü gösterdi. pano. iken iOS 17.0.1 ve iOS 17.0.2 güncellemeleri sayıları biraz iyileştirmeyi başardı, çoğunlukla test puanları şu anda görülen seviyeden daha düşük iOS 16 serbest bırakıldı.

Bazı iPhone 15 serisi kullanıcıları, telefonlarının aşırı ısınırken her dakika pilinin yüzde bir puanını tükettiğini fark ediyorlardı. Örneğin, Instagram’da geçirilen beş dakika (iPhone ünitelerinin kullanılamayacak kadar ısınmasına neden olduğu bildirilen uygulamalardan biri) pil ömrünü yüzde beş puan azalttı. Uygulamada geçirilen on dakika, pil ömrünün yüzde 10’unu siler.

iAppleBytes tarafından yayınlanan tablo, iPhone SE (2020) ile başlayan ve iPhone 13 serisine kadar olan modelleri kapsıyor. İkinci model, Geekbench pil testi puanının, son pil testi kullanılarak elde edilen 4620’den düştüğünü gördü. iOS 17 4100’e beta sürümü ne zaman iOS 17 serbest bırakıldı. Sonraki iki küçük güncelleme skoru tekrar 4250’ye getirdi. Bu skoru perspektife koymak gerekirse, tüm zamanların en yüksek skoru olan 5870’i söyleyebiliriz. iPhone 13 iOS 15.0.1’in telefonun ilk piyasaya sürülmesinden hemen sonra yayılmasından sonra geldi.

Grafiğe baktığınızda çoğu iPhone modelinin iOS güncellemelerine grup halinde yanıt verdiğini göreceksiniz. Dolayısıyla, eğer bir sonraki güncelleme yeni modellerin pil ömrünü artırıyorsa, eski iPhone’unuzun da bir miktar iyileşme görmesi muhtemeldir. Ne kadarlık bir gelişme? Bu noktada söyleyebileceğimiz tek şey kilometrenizin değişebileceğidir.telefon-1