Arc tarayıcısı ‘nihayet’ AI destekli özelliklerini ‘Arc Max’ adı altında başlatıyor. Tarayıcı Şirketi, hafif ama kullanışlı özellikler oluşturmak için OpenAI’nin GPT-3.5 ve Anthropic modellerinin bir kombinasyonunu kullanıyor.

Rakip tarayıcılarda bulunan diğer yapay zeka destekli asistanlar gibi, ChatGPT ile de sohbet edebilir veya mevcut sayfa bağlamında sorular sorabilirsiniz.

Ancak Arc, uygulamasıyla birlikte bazı şık özellikler ekledi. Arc Max, sabitlenmiş sekmeleri sayfa başlığına göre yeniden adlandırabilir ve bunları kısa ve okunması kolay hale getirebilir. Ayrıca indirilen dosyaları, içindeki içeriğe göre yeniden adlandırabilir. Yeni AI destekli özellik aynı zamanda bir bağlantının üzerine gelip Shift tuşuna bastığınızda bağlantının özet önizlemesini de getirebilir.

Kullanıcılar bu özelliklere komut çubuğuna (Cmd + T) gidip “Arc Max” yazarak erişebilirler. Hangi özelliklerin etkinleştirileceğini seçebilirler. Komut çubuğuna “ChatGPT” yazıp sorguyu sorarak ChatGPT ile sohbet edebilirler.

Web’de, web uygulamalarından uzantılara kadar çok sayıda yapay zeka destekli araç bulunmaktadır. İşin püf noktası, onları iş akışınıza iyi bir şekilde entegre ederek kullanışlı hale getirmektir, böylece “üretkenliğinizi artırmak için yapay zeka destekli bir özelliği” kullanmanın yolunun dışına çıkmanıza gerek kalmaz.

ile yapılan bir röportajda SınırTarayıcı Şirketi, AI özelliklerini bağlamsal hale getirmek için çeşitli prototipler yaptığını söyledi. Ekip, metni seçip ileri düğmesini bir keşif sayfasına dönüştürerek (StumbleUpon var mı?) otomatik not almayı denedi.

Bu yılın başlarında Arc, bir sayfadaki bazı öğeleri kaldırmanıza ve özelleştirmenize olanak tanıyan Boosts adlı bir özelliği duyurdu. Prototiplerden birinde şirket, kullanıcıların istemlerle Takviyeler oluşturmasına olanak tanıyan bir yol denedi. Ancak bu özellikler yeterince hızlı olmadığı için son listede yer almadı.

Canlı yayınlanan duyuruda, şirketin CEO’su Josh Miller bu özelliklerin sabit olmadığını söyledi. Tarayıcının bu beş özelliği en az 90 gün boyunca tutacağını ve bu arada hangilerinin tutulacağına karar vermek için bunlar hakkında geri bildirim toplayacağını söyledi.genel-24