Bu Çarşamba, 4 Ekim, telefonunuz bir ses çalacak ve titreyecek ve ABD’de yaşıyorsanız bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Ama karşınıza çıkan uzaylılar ya da cep telefonunuz değil. Bu sadece Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin ülke çapındaki bir testi.

Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA) onaylanmış testin 4 Ekim’de 11:20 PT / 14:20 ET’de yapılacağını söyledi. Kulenin menzili içinde bulunan her cep telefonu, “BU, Ulusal Kablosuz Acil Durum Uyarı Sisteminin bir testidir. Herhangi bir eyleme gerek yoktur” şeklinde bir mesaj alacaktır. İspanyolca olarak ayarlanan telefonlar, mesajı İspanyolca olarak alacak ve “benzersiz bir ton” ve titreşim efekti de olacak.

FEMA, bu testin amacının “sistemlerin, özellikle ulusal düzeydeki acil durumlar hakkında halkı uyarmada etkili araçlar olmaya devam etmesini sağlamak” olduğunu söyledi. Kötü hava koşulları veya başka bir “önemli” olay olması durumunda test 11 Ekim’e ertelenecek.

ABD’nin tüm büyük kablosuz sağlayıcıları bu test için hükümetle birlikte çalıştı ve ülkenin çok uzak bir bölgesinde, baz istasyonundan çok uzakta değilseniz, mesajı alacaksınız. bir SSSFEMA, testin 30 dakika süreyle gerçekleştirileceğini ancak telefonunuzun mesajı yalnızca bir kez alması gerektiğini söyledi.

SSS ayrıca, FEMA’nın testin telefonunuzdaki verileri izleyemeyeceğini, yerini tespit edemeyeceğini, kilitleyemeyeceğini veya toplayamayacağını söylediği için, bu ulusal testin telefonunuzdaki verilere erişmenin veya sizi takip etmenin bir yolu olmadığını da belirtiyor. Test sinyali, o sırada yaptığınız herhangi bir telefon görüşmesini kesintiye uğratmayacaktır ancak bu, dikkatinizi dağıtmayacağı veya gününüzü bir şekilde aksatmayacağı anlamına gelmez.

Bazı yeni telefonlar, kullanıcıların bunun gibi testleri ve uyarıları devre dışı bırakmasına olanak tanır. Ancak bu ayarların hiçbiri bu testte çalışmayacaktır. Eğer sen Gerçekten Uyarı almak istemiyorsanız aktif baz istasyonundan uzaklaşabilir veya telefonunuzu uçak moduna alabilirsiniz.

FEMA ayrıca radyo ve televizyonlara da mesaj gönderecek. Hükümet grubu, 2015 yılında kabul edilen mevzuat uyarınca bu tür testleri her üç yılda bir gerçekleştiriyor.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1