Pixel 8 Pro, diğer amiral gemisi Android telefonlar kadar hızlı olmayacak ancak sorun değil

Google, Pixel 6 ile Snapdragon çiplerini terk etti ve şirket içi Tensor çipleri, konuşma tanıma ve fotoğraf işleme gibi yapay zeka destekli özellikleri güçlendirse de, bunlar mutlaka piyasadaki en hızlı yonga setleri değil. Bunun nedeni kısmen Google’ın en son çekirdekleri kullanmaktan kaçınması ve bu yıl da durum böyle devam edecek olsa da, şirketin en azından daha yeni çekirdekler ve yeni bir 1+4+4 düzeni kullanacak olması, işleri önemli ölçüde hızlandırmaya yardımcı olacak.
Puanlar hâlâ tek çekirdek ve çoklu çekirdek testinde sırasıyla 2.062 ve 5.531 puan alan Galaxy Z Fold 5 gibi Snapdragon 8 Gen 2 destekli telefonların yakınında bile değil.
Bununla birlikte, Piksel 8 Pro Diğer en iyi Android telefonlar kadar ham güce sahip olmayabilir, çoğu kullanıcının ihtiyaçlarına yetecek kadar performansa sahip olacaktır ve daha önce de belirtildiği gibi Pixel çipleri, iletişimden fotoğraflara kadar her şeyi iyileştirmek için daha çok makine öğrenimi yetenekleriyle ilgilidir.
Çipin, oyun performansını artıracak yeni Mali-G715 GPU’ya sahip olması bekleniyor. En önemlisi, önceki Google çiplerinden daha soğuk çalışması ve son Pixel telefonlarda yaygın bir şikayet olan telefonun ısınmasını engellemesi bekleniyor.

Google açıklayacak Piksel 8 ve Pro’nun 4 Ekim’de satışa çıkacağı ve telefonların 12 Ekim’de satışa çıkacağı bildiriliyor.telefon-1