iPhone 15 Pro veya iPhone 15 Pro Max cihazınız üzerinde yumurta kızartabilecek kadar ısınıyor mu? Kullanıcılardan gelen şikayetler doğrultusunda bazı iPhone 15 Pro serisi birimlerin aşırı ısındığını ve bunun TF International’ın ileri görüşlü Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun yorum yapmasına yol açtığını size söylemiştik. Kuo’nun söylediği ilk şey, yeni Pro modellerinin kaputunun altında bulunan güçlü 3nm A17 Pro çipinin, el cihazlarının aşırı ısınmasından sorumlu olmadığıydı.
Kuo, büyük olasılıkla sorunun Apple’ın bu durumu vermek için yaptığı şeylere dayanabileceğini söylüyor. iPhone 15 Pro Titanyum şasi kullanmak ve ısı dağıtım alanını azaltmak gibi daha hafif bir ayak izi çizin. Bu, telefonların ısındığını söylemenin başka bir yolu olan termal verimliliğin azalmasıdır. Kuo, Apple’ın aşırı ısınmayı azaltmaya yardımcı olacak bir yazılım güncellemesi yayınlayabileceğini öne sürüyor ancak aynı zamanda Apple, A17 Pro uygulama işlemcisini (AP) kısıtlamadığı sürece herhangi bir iyileşmenin sınırlı olabileceğini de belirtiyor.
Apple, Ocak 2017’de iOS 10.2.1’i yayınlamadan önce bir iPhone işlemcisini kısıtlamak için bir iOS güncellemesi kullanmıştı. Bu durumda iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’taki işlemcileri kısıtlamak zorunda kaldı. . Bu modellerin kullanıcıları, işlemci ağırlıklı bir görev yapmak istediklerinde, telefonlarının bu ünitelerdeki eski piller nedeniyle kapandığını fark ediyorlardı. Ancak Apple, iPhone kullanıcılarına bu kısıtlamadan hiç bahsetmedi ve bu #Batterygate fiyaskosuyla sonuçlandı.
Kuo’nun blog gönderisinde analistin söylediği gibi Apple’a bir uyarı da yer alıyordu: “Apple bu sorunu doğru şekilde ele almazsa, bu durum ürünün yaşam döngüsü boyunca sevkiyatları olumsuz etkileyebilir.” iPhone 15 Pro seri.

Dün bahsettiğimiz ilk raporlar, Pro çeşitleriyle birlikte Pro olmayan modellerin de ısındığını gösteriyordu. Bu durum, şarj işlemi sırasında ve kullanıcı bir sosyal medya sitesini ziyaret ederken meydana geldi. Ultraviyole görüntüler, bu telefonların 116 Fahrenheit (46,7 santigrat derece) kadar yüksek sıcaklıklara ulaştığını gösterdi.

Apple aşırı ısınmayı düzeltmek için bir yazılım güncellemesi gönderirse, umalım ki telefonları soğutmak için işlemciyi kısıtlamaya başvurmak zorunda kalmasın.telefon-1