Blizzard’daki Hearthstone ekibinde işten çıkarmalar yaşandı ve Activision Blizzard, bunun nedeni olarak “organizasyonel değişiklikler”i öne süren bir açıklamada bulundu.

Kotaku muhabirine göre Ethan GachHearthstone ekibinden 10 kişi işten çıkarıldı. Etkilenen geliştiricilerden biri, LinkedIn profillerine göre önce Blizzard’ın MMORPG World of Warcraft’ında Game Master, ardından QA analisti ve daha sonra Hearthstone için yazılım mühendisi olarak 18 yıldır Blizzard’da çalışıyordu. Hearthstone ekibinin yeniden yapılandırılmasının ardından alet mühendisi olarak rollerine “artık ihtiyaç duyulmadığını” söylüyorlar. LinkedIn gönderisihabersiz işten çıkarıldığını söylüyorlar.

Activision Blizzard, Kotaku’ya yaptığı açıklamada, “Hearthstone ekibinde organizasyonel değişiklikler yapıldı; bunun sonucunda az sayıda rol gereksiz hale geldi. Bu çalışanlara katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyoruz.” dedi.

İşten çıkarmalar, şirketin Blizzard’ın emektarı Chris Metzen’in Warcraft serisinde tam zamanlı yönetici kreatif direktör olarak stüdyoya geri döneceğini duyurduğu gün gerçekleşti. Metzen, 2016 yılında Blizzard’dan ayrıldıktan sonra geçen yıl yarı zamanlı yaratıcı danışman olarak Blizzard’a geri döndü ve o zamandan beri WoW’un geleceğini yaratmaya yardımcı olmaya odaklandı.

Activision Blizzard’ın son yenilikleri üç aylık kazanç raporu Blizzard gelirinin 2023 yılının ikinci çeyreğinde önceki yıla göre %160’ın üzerinde arttığını ve Diablo IV’ün rekor kıran lansmanı sayesinde üç ayda bir yeni rekorlar kırdığını belirtti. Kazanç raporunda Hearthstone’dan bahsedilmedi.

Blizzard şu anda 150’den fazla rol için işe alım yapıyor. kariyer sitesi. Bu işlerin birçoğu WoW veya Diablo IV geliştirme ekiplerinin yanı sıra, Blizzard’ın geçen yılın başlarında duyurulan ancak o zamandan beri Blizzard tarafından tartışılmayan isimsiz hayatta kalma oyununu hazırlayan ekip için de geçerli.

Hearthstone hâlâ düzenli olarak yeni genişletmeler ve güncellemeler alıyor. En son genişletmesi Titans, Ağustos ayında piyasaya sürüldü. Birkaç hafta sonra yeni bir oyun modu olan Twist geldi ve Blizzard’ın sürekli değişim sayesinde güncel kalmasını umduğu bir mod. Hearthstone ve diğer Blizzard oyunlarının geleceği hakkında daha fazla bilgi muhtemelen 3-4 Kasım tarihleri ​​arasında, 2019’dan bu yana ilk yüz yüze Blizzard hayran buluşması olan BlizzCon 2023’te açıklanacak.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1