İlk açıklamadan aylar sonra Meta, sonunda Quest 3 karma gerçeklik VR gözlüğünün 2019’da piyasaya sürüleceğini doğruladı. 10 Ekim bugünkü Meta Connect canlı akışı sırasında. Tüm açıklamanın yanı sıra Meta, Xbox Cloud Gaming kütüphanesinin Aralık ayında Quest 3’te oynanabileceğini duyurdu. Yeni kulaklık iki depolama kapasitesiyle gelecek: 500 Dolar karşılığında 128 GB ve 650 Dolar karşılığında 512 GB. 128 GB temel model için şu anda büyük perakendecilerde ön siparişler mevcut. Amazon, En iyi satın alım, WalmartVe GameStop.

Tüm Meta Quest 3 ön siparişleri, 2023 kışında çıkması planlanan Asgard’s Wrath ile birlikte geliyor. Bu arada 512 GB’lık model, her ay iki oyuna erişim sağlayan altı aylık Meta Quest+ aboneliğiyle de geliyor.

Diğer Quest cihazları gibi Quest 3 de tüm oyunları ve uygulamaları doğrudan kulaklıkta çalıştıran kablosuz bir VR kulaklıktır; bu, oynamak için onu bir oyun bilgisayarına veya konsoluna bağlamanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Bu aynı zamanda oyun uyumluluğu ve performansının kulaklığın dahili donanımına bağlı olduğu anlamına da gelir; ancak teknik özelliklere bakıldığında Quest 3, daha güçlü özellikler ve daha rahat bir deneyim sunabilecek daha hafif, daha ince bir tasarımla önceki versiyonlara göre büyük bir yükseltme gibi görünüyor. VR deneyimi.

Quest platformunda halihazırda mevcut olan 500’den fazla oyun ve deneyim sayesinde, lansman sırasında oynanacak çok sayıda oyun olacak. Xbox Cloud Gaming’in Quest 3’te yakında piyasaya sürülmesi, oynanabilir oyun kitaplığını da önemli ölçüde genişletecek.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1