Tek bir Steam oyununda eş zamanlı kullanıcı rekoru 3.257.248 ile Ocak 2018’den bu yana PUBG tarafından tutuluyor. Bunun ne kadar etkileyici olduğunu vurgulamama gerek yok ama karşılaştırma yapmak için listedeki bir sonraki oyun şu: CS GO 1.818.773 ile. Peki CS2’nin nihayet piyasaya çıktığında neredeyse altı yıllık bu rekoru kıracağından neden bu kadar eminim? Çok basit: hile yapanlar.

CS2 sınırlı testinin sona ermesiyle birlikte, tam sürüm, topluluktaki daha karanlık karakterlere şüpheli Counter-Strike oyuncuları için kutsal kâseyi, yani saptanamayan bir hileyi yaratan ilk kişiler arasında yer almaları için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Bunun var olup olmadığı henüz bilinmiyor, ancak CSGO’nun oynaması ücretsiz hale geldiğinde gözden düştüğü ve hilecilerin çılgına dönmesine neden olduğu göz önüne alındığında, CS2’yi çevreleyen heyecana bakmak ve tarihin tekerrür ettiğini hayal etmek kolaydır. Bu rekoru kırmak için, giriş yapma zahmetine girmeyen veya sınırlı teste kabul edilmeyen çok sayıda gerçek oyuncunun giriş yapacağını unutmayın. Hile endişe verici hale geldiğinde CSGO’ya olan ilgisini kaybeden geri dönen oyuncular da olacak. Bu oyuncular CS2’nin yeni bir şafak sunmasını umuyorlar, ancak gerçek şu ki, şüpheli karakterlerin iz bırakması için potansiyel olarak temiz bir sayfa da sunuyor.

CS2’deki en büyük para kazanma fırsatını değerlendirirsek, ganimet kutuları ve kozmetik ürünler açısından bu muhtemelen Valve’ın yanına düşmeyecek; bunun hile pazarı olma ihtimali yüksek. Word.exe gibi ‘zararsız’ yürütülebilir dosyalar CS içinde yaygın olarak çalışabilir, hedef robotlar ekleyebilir veya katı nesneler aracılığıyla düşmanları açığa çıkarabilir. Bu parazit programlar, tek bir şeyin sözünü verebilirlerse dijital raflardan uçup gidecekler: Valve Anti-Cheat’ten anonimlik. Birisine, sizin hacklemelerinizden yola çıkarak gerçek bir hesap oluşturabileceğine ve fiyatınızı belirleyebileceğine söz verin.

Oyunun ücretsiz oynanması sayesinde yakalanma riskleri azaltılıyor, ancak XP kazanmak ve Valve ile güven faktörünüzü oluşturmak meşru oyuncular için bile eziyettir. Hack’ler ve hileler için bir pazar yeri yeni bir şey değil, ancak CS2’ye kolay erişim burada büyük bir rol oynuyor ve PUBG’nin rekorunu kırmak sadece gerçekçi değil, aynı zamanda muhtemel. Şu anda CS2 sınırlı testine ev sahipliği yapan CSGO, CS2’nin ortaya çıkışından bu yana bir milyon eşzamanlı kullanıcı hedefine rahatlıkla ulaştı ve zirveler bir buçuk milyona kadar ulaştı.

YouTube Küçük Resmi

CS2’nin çıkış tarihi yaklaştığı an, tamamen herkes için ücretsiz bir hale gelebilir ve sunucular dayanırsa rekorun kırılması garantidir. CS2’nin sunduğu zorluklara ilk kez ilgi duyanlar, kalplerinde özel bir yere sahip olan oyuna geri dönen uzun vadeli oyuncular ve herkesin güzel zamanını mahvetmeye çalışan şüpheli hileci grubu olacak.

Bilgisayarınızın Counter-Strike 2’de sunulan gelişmiş grafikleri destekleyip desteklemediğini kontrol etmeniz gerekiyorsa, lansmana hazırlanmak için CS2 sistem gereksinimlerini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca en iyi CS2 nişangahı, CS2 ayarları ve CS2 sıralama sisteminin açıklayıcısı için kılavuzlarımız da var. Artı, bilmeniz gereken CS2 bağlantıları burada.oyun-2