Ufukta umut var WGA grevine son-Ve SAG-AFTRA saldırısıaynı zamanda parmaklar çapraz – güçlü Hollywood işçi hareketini kutlamak için bazı büyük isimlerin de eklendiği yeni bir çizgi roman burada.

Grant MorrisonMatteo Pizzolo ve Brian Michael Bendis (tüm WGA üyeleri) bir grup TV yazarıyla (aynı zamanda WGA üyeleri) birlikte çalışarak çizgi roman antolojisi General Strike: Calexit ve İyi Dövüşle Mücadelenin Diğer Hikayeleri. Koleksiyon “ekonomik eşitlik mücadelesine adanmıştır” ve yayıncı, Siyah Maske Stüdyoları“yazarların ücretlerini Eğlence Topluluğu Fonu’na yapılan bağışlarla eşleştiriyor.”

Antolojinin “sunucusu” yeni bir kahraman, sakız sever işçi örgütleyicisi General Strike’tır. Tamamı çarpıcı lonca üyelerinden oluşan yazar kadrosunda Judalina Neira da yer alıyor (The Boys, Gen V, The Flash)Rodney Barnes (Kazanma Zamanı, Boondocks)Tamara Becher (Doom Patrol, Daredevil), Daniel Dominguez (Seis Manos), Charley Feldman (X-Men 97, Teen Titans Go), Grant Morrison (Mutlu!, All-Star Süpermen), ve Brian Michael Bendis (Miles Morales ve Jessica Jones’un yaratıcısı). Projeyi denetleyen yazar ve yayıncı Matteo Pizzolo (Calexit, Tanrı Katili, Rogue State).

Sanat tarafında ise yetenek daha az etkileyici değil. Kapaklar sanatçılar Tyler Boss’a aittir (4 Çocuk Bankaya Girdi, Buradan En Uzak Yer Neresidir?), Iolanda Zanfardino (Alice Leatherland’de), Ben Templesmith (gecenin 30 günü), Ramon Villalobos (Amerika Chavez), Creees Lee (Laboratuvar Baskıncısı), Elisa Romboli (Gerçek Denilen Bir Şey), Amancay Nahuelpan (Calexit), ve Darick Robertson (Erkekler). Çizimler Antonio Fuso’ya aittir. (Bir Şey Çocukları Öldürüyor: Katliam Evi), Cemal Igle (SİYAH, Yanlış Dünya), Butch Haritası (Yıldız Savaşları Maceraları), Tyler Jenkins (Çim Kralları), ve Josh Hood’un (Asla Eve Dönemeyiz).

Pizzolo, “Hollywood tarihinin en uzun süredir devam eden ikili saldırılarının zirveye ulaştığı bir dönemde, bizi buraya getiren gücü ve dayanışmayı kutlamak ve aynı zamanda bu güzel mücadelelerde mücadele etmemize ilham veren hikayeleri anlatmaya devam etmek için bu harika bir an” dedi. io9’a sağlanan bildirim. “WGA ve SAG grevleri, ülke çapında ve dünya çapında büyüyen daha büyük işçi hareketlerinin bir parçası, ama aynı zamanda benzersizler çünkü yaratıcı sanatçılara odaklanıyorlar; burada gördüğümüz kamusal destek her zaman bu kadar güçlü olmadı. geçmişteki Hollywood grevlerinde olduğu gibi. Bu gerçekten ilham verici ve biz bu projenin bunu onurlandıracağını ve aynı zamanda grevlerin etkisiyle hâlâ mücadele eden işçileri destekleyeceğini umuyoruz.”

İşte bir çift kapak (sırasıyla Creees Lee ve Tyler Boss’a ait) ve antolojinin içine bir bakış. General Strike: Calexit ve İyi Figh ile Mücadelenin Diğer Hikayelerişu anda ön sipariş için mevcut Başlangıç.

Hollywood Grevlerini Destekleyen Yeni Çizgi Roman General Strike'a İlk Bakış başlıklı makale için resim

Resim: Siyah Maske Stüdyoları

Hollywood Grevlerini Destekleyen Yeni Çizgi Roman General Strike'a İlk Bakış başlıklı makale için resim

Resim: Siyah Maske Stüdyoları

Hollywood Grevlerini Destekleyen Yeni Çizgi Roman General Strike'a İlk Bakış başlıklı makale için resim

Resim: Siyah Maske Stüdyolarıgenel-7