Last Train Home’un yaptığı gibi sizi savaşın kalbine ve dehşetine sokan çok az oyun var. Tarihsel olayları kurgulanmış bir şekilde ele alırken, sık sık zorlu seçimlerle karşı karşıya kalan, ahlak ve hayatta kalmanın birbirine zıt olduğu askerlerin kasvetli ve çaresiz gerçekliğini ele alıyor. THQ Nordic’in yakında çıkacak oyunu, 1. Dünya Savaşı sırasında ilgi çekici ama acımasız bir yolculuğa dönüşecek yeterli derinlik ve anlatıma sahip, gerçek zamanlı strateji ve yönetim simülatörünün umut verici bir karışımıdır.

Sonraki Durak, Savaş

Zırhlı treniniz, Çekoslovak askerlerinin evlerine dönmek için başvurabilecekleri son çaredir, ancak yol tehlikeler ve beklenmedik duraklarla doludur. Rusya’nın Kızıl Ordusu ile Beyaz Ordu arasındaki savaşın ortasında kalan askerler, gizlilik ve aksiyonun çarpıştığı gerçek zamanlı görevlere katılmalı, morallerini yüksek tutmak için sahip oldukları az sayıdaki kaynağı bulup yönetmelidir. Her görev, eve doğru bir adım atmayı temsil eder, ancak tek bir hata, askerlerin seviye atladığını ve uzmanlıklarında daha yetkin hale geldiğini bilerek takımınızın bir kısmının ölmesine neden olabilir.

Taktiksel görevler için Komandolar ve Savaş Adamlarının hoş bir karışımını içeren uygulamalı deneyimimiz, bu yolculuğun ne kadar sürükleyici olabileceğini görmenin iyi bir yoluydu. Sürükleyicilikten bahsetmişken, geliştiriciler diyalogları Rusça, Çekçe ve Slovakça olarak tam sesli olarak kaydedecek kadar ileri gittiler; tüm seslerin İngilizce, Fransızca veya Almanca olmasını tercih ediyorsanız bunu hala isteğe bağlı hale getiriyorlar.

Savaş alanına adım atmak, etrafı dikkatle kontrol etmek ve savaşın karanlıklarının bir kısmına tanıklık etmek meselesidir. Etrafa dağılmış sivil cesetler, yerle bir olmuş binalar, sağır edici bir sessizlik ve ara sıra meydan okuyan birlikler, onlara yaklaşmanın en iyi yolunun düşünülmesini gerektiriyor. Sessizce gidip çevredeki askerleri uyarmadan onları ortadan kaldırabilirsiniz veya silahlarınızı çekip körü körüne saldırabilirsiniz; ikincisi, treninizi hızla morga çevirecek bir stratejidir, dolayısıyla bu oyunda pek önerilen yöntem değildir.

Askerler, her durumun üstesinden gelmek için çeşitli çözümler sunan, benzersiz becerilere sahip farklı sınıflardan gelir. Tüfekçi, koşup düşmanı siperin arkasından bıçaklamak için güvenilir seçiminizdir; gözcü ise ilerideki keşfedilmemiş alanlarda ne tür tehlikelerin gizlendiğini keşfetmek için harikadır. Doktor, yoldaşlarınızı iyileştirir ve el bombacısının, düşmanlara ve askeri kamyonlar gibi daha büyük şeylere havaya uçurmak için el bombaları atma gibi bariz bir rolü vardır. Her sınıfın özellikleri hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, asker sinerjisi o kadar iyi olur ve bu da görevlerin daha sorunsuz olmasını sağlar.

Son Tren Eve Uygulamalı Önizleme

Ekibinizin kullanabileceği özel bir sessiz mod ile düşman tarafını uyarmamak için dikkatli hareket etmek çok önemlidir. Yavaşça ilerlemek ve yorumları fısıldamak, bu kadar kolay fark edilmeyeceğinizi garanti eder ve taktiksel bakış açısı kullanılarak planlanan gizli saldırılar, en yetenekli taktikçilerin başvurduğu çaredir; emirleri planlamak için eylemi duraklatır, örneğin iki askeri sessizce infaz etmek gibi. göz açıp kapayıncaya kadar.

Gizlilik ve aksiyon arasında ilginç bir dengeye sahip olan ancak her zaman düşünce ve strateji gerektiren Komandolar serisine benziyor. Savaşlar şiddetli ve sayılar önemlidir, ancak her zaman sayıca üstün olacaksınız ve strateji çok önemlidir, özellikle de düşmanlar siper arkasındayken ve onları vurmak zor olduğunda. Tüfekçinize süngü hücumu becerisini kullanmasını ve bu düşmanları alt etmesini emredebilirsiniz, ancak engelin etrafından dolaşmak ve düşmana yaklaşmak olması gerekenden daha fazla vurulup ıskalandığı için oyun bu taktiği uyguluyor gibi görünüyor. kayıt yaptıramıyordu.

Herkes Savaş Treninde

Son Tren Eve Uygulamalı Önizleme

Tren yolculuğu sırasında askerlerden, her şeyin yolunda gitmesini sağlayan ve tren arızalarını tamir eden işçilere kadar ekibinizle ilgili her şeyi yönetmek sizin elinizde. Niteliklerin yükseltilmesi ve rol seçimi de dahil olmak üzere sindirilecek çok fazla bilgi ve nasıl kullanılacağını öğrenecek çok fazla eylem olduğundan, kullanıcı arayüzü göz korkutucu geliyor ve öğretici ipuçlarına rağmen alışmak biraz zaman alıyor. Last Train Home’da zaman geçiyor, gece ve gündüz döngüleri askerleri dinlenmeye zorluyor, farklı vagonların askerleri iyileştirmek, kaynak taşımak gibi belirli amaçları var.

Askerlerin, insan doğasına daha hafif yaklaşan oyunlarda görülmeyen özelliklerinin yanı sıra, hem trende hem de savaş alanındaki performanslarını etkileyen birçok özelliği vardır. Güçlü bir hükümeti ve hiyerarşiyi aktif olarak destekleyen, seçimleriyle bazı olaylarda anlatının yönünü değiştirebilen bu askeri ele alalım. Bu, Last Train Home’un harika yanı, bu insanlardan bazılarının güçlü kişiliklere sahip olması ve zor bir seçimle karşı karşıya kaldığında devreye girmekten korkmaması, ancak nihai kararı sizin vermeniz. Diğer askerler, bir meslektaşının ölümü karşısında kayıtsızlık, balık tutma veya bitki toplama konusunda daha fazla yetenek veya daha yüksek hastalanma şansı gibi işleri biraz karıştıracak özelliklerle gelirler. Pek çok ilginç özellik var; bunların bazı etkileri yalnızca birkaç saatlik oyundan sonra açıkça görülebiliyor ve bunların gerçek değeri tren yolculuğu sırasında ölçülüyor.

Last Train Home, video oyunu amacıyla dramatizasyon olsa bile, vahşeti hafife almayan ve genel olarak gerçek olaylardan ilham alan bir mücadeleye katılmaya istekli oyuncuları hedefleyen, akıllıca tür değiştiren bir oyun olarak şekilleniyor. . Asker yönetimi yönünün saf derinliği, kullanıcı arayüzü bunaltıcı görünse bile sizi tetikte tutmak için yeterlidir, ancak bunu gerçek zamanlı strateji savaşıyla birleştirmek, yerlere gidebilecek patlayıcı bir yolculuk sağlar. Eve dönüş öncelikli bir konu ama umarım birçok strateji hayranının da kalplerinde ve akıllarında yer alır.


Uygulamalı oturumumuz için MP1st’e Last Train Home’un önizleme yapısına erişim izni verildi. Last Train Home, 2023’te PC için çıkıyor.oyun-6