Ekim 2023’ün ücretsiz PlayStation Plus Essential oyunları artık resmi olarak onaylandı ve daha önce de sızdırıldığı gibi aboneler doğaüstü Vahşi Batı aksiyonunu, yüksek basınçlı tarım dünyasını ve biraz daha az sinir bozucu, kozmik katliamı sabırsızlıkla bekleyebilirler. Callisto Protokolü, Ekim ayında Farming Simulator 22 ile birlikte PlayStation Plus Essential’ın başında yer alacak ve bu oyunlar 3 Ekim’den itibaren satışa sunulacak. Her zamanki gibi bu oyunlar, hizmetin Essential, Extra ve Premium katmanlarındaki PS Plus üyelerine sunulacak.

Callisto Protokolü’nün gelişi, ürkütücü sezon için tam zamanında indiği için iyi zamanlanmış. 2023’ün başlarındaki mükemmel yeniden yapımından aylar önce gelen Dead Space’in manevi varisi olan Callisto Protokolü’nün geliştirilmesine, EA’nın bilimkurgu korku serisinin yaratıcısı Glen Schofield öncülük etti. Ne yazık ki oyun ilk çıktığında beklentileri karşılamadı, ancak son güncellemelerde Schofield’ın Striking Distance stüdyosu tarafından geliştirilen The Callisto Protokolüne birkaç ince ayar, iyileştirme ve yeni içerik eklendi.

Ekim ayında PlayStation Plus

Ne yazık ki, kaçırılan satış hedefleri Ağustos ayında Striking Distance’da 30’dan fazla geliştiricinin işten çıkarılmasına yol açtı ve Schofield, stüdyonun CEO’luğundan gönüllü olarak istifa etti. GameSpot’un The Callisto Protokolü incelemesinde Jordan Ramee, “Güçlü bir şekilde başlasa da, Callisto Protokolü’nün aksiyon ağırlıklı gösterilere odaklanması, dehşetini yeterince keşfetme konusunda başarısız oluyor ve zayıf savaş mekaniklerini aşırı kalabalıklaştırıyor” diye yazdı.

Farming Simulator 22 tam olarak düşündüğünüz şeydir, ancak hayal edebileceğinizden çok daha ayrıntılıdır. İlk olarak Kasım 2021’de piyasaya sürülen, çok popüler olan Farming Simulator serisinin bu girişi, uğursuz bir saatte uyanmak veya yığınla evrakla oturmak zorunda kalmadan ticari çiftçiliğin heyecanını sunuyor. Oyun, yalnızca ilk haftasında 1,5 milyonun üzerinde kopya sattı; bu, erişiminin ne kadar büyük olduğu konusunda size bir fikir vermesi açısından önemli.

Garip Batı, silahşörlerin birbirleriyle savaşabileceği ve ölümcül canavarların sınırda kol gezdiği Vahşi Batı’nın büyüleyici bir yeniden tasavvurudur. Karakterler, gruplar ve konum oyuncunun kararlarına tepki verecektir ve çoğu zaman oyun sizi yolculuğunuzda büyük sonuçları olacak zor bir seçim yapmaya zorlayacaktır.

Henüz almadıysanız Saints Row, Black Desert: Traveler Edition ve Generation Zero’nun Eylül ayı PlayStation Plus oyunları 3 Ekim’e kadar hâlâ mevcut.

Ekim 2023’e özel PlayStation Plus ücretsiz oyunları

3 Ekim’den 6 Kasım’a kadar mevcut

  • Callisto Protokolü
  • Tarım Simülatörü 22
  • Garip Batı

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1