EA önceki tüm uygulamaları listeden çıkardı FIFA Epic Games, Steam, Switch, Xbox ve PS5 gibi büyük mağazaların oyunları. Başlığa kadar olan başlıklar FIFA 23artık satın alınamıyor. İlk kez fark edilen hareket analist MauroNLyaklaşan tarihten sadece iki gün önce geliyor EA Spor FC 24 serbest bırakılacak şekilde ayarlandı.

FC 24 EA’in yıllık futbol video oyununun FIFA’dan yoksun ilk versiyonu olacak markalaşma. Futbol hayranları, bu yazın başlarında canlı yayınlanan bir etkinlik sırasında oyunun oynanışına dair ilk izlenimlerini edindiler. Oyun 22 Eylül’de erken erişime çıktı ve 29 Eylül’de daha geniş bir lansman yapılması planlanıyor.

EA, CEO Andrew Wilson’ın ortaklıktan memnun olmadığını belirtmesinin ardından geçen yıl FIFA ile yollarını resmen ayırmıştı. sızdırılan iç toplantı. Wilson o dönemde şöyle demişti: “Temel olarak, Dünya Kupası dışındaki bir yılda FIFA’dan aldığımız şey, kutunun ön tarafındaki dört harftir.” Federasyon, EA’dan markasının münhasır hakları için 1 milyar dolar ödemesini istemişti. söylentilere göre.

FIFA’nın ise video oyunu alanından ayrılmaya niyeti yok gibi görünüyor. adında bir mobil oyun başlattı. AI Ligi bu yılın nisan ayında Altered State Machine stüdyosuyla ortaklaşa. Başlığın bir parçası olduğu iddia ediliyor yaklaşan Federasyona bağlı “gelecek odaklı yeni Web 3.0 oyunları portföyü”. Yani şu da var.

genel-2