Siberpunk 2077 İşe geri döndü bebeğim. CD Projekt Red’in fütüristik RPG genişletmesi Phantom Liberty’nin yakın zamanda piyasaya sürülmesi, Cyberpunk’ın genel popülaritesinde ciddi bir artışa neden oldu. Hayranlar, Solomon Reed’den oyunun ücretsiz 2.0 güncellemesinin getirdiği düzeltmelere kadar yeni içeriğe göz atmak için Night City’ye akın ediyor. Ne yazık ki, hem eski hem de yeni oyuncuların ani akını, kaçınılmaz sorunların geleceği anlamına geliyor. CD Projekt Red, otomatik kaydetmelerin neden düzgün şekilde senkronize edilmediğini paylaşarak bunlardan birini açıkça ortaya koydu.

Cyberpunk 2077 geliştiricisi, yeni genişleme paketinin başarısından bahsederek şunları söyledi: “Binlerce oyuncu Phantom Liberty’ye atlarken, Cross Progression arka uçumuzda çok fazla trafik görüyoruz.” CD Projekt Red, hayranların “otomatik kaydetme senkronizasyonunda geçici gecikmeler yaşayabileceğini” belirterek devam ediyor. Geliştirici, manuel kaydetmelerin, hızlı kaydetmelerin ve geri dönüşü olmayan kaydetmelerin “normal şekilde senkronize edilmeye devam edeceğini” yazdığından, şu anda sorun gören tek kaydetme yöntemi otomatik kaydetmeler gibi görünüyor.

RPG oyununun son 2.0 güncellemesi ve tabii ki Phantom Liberty göz önüne alındığında, otomatik kaydetme sorunları anlaşılabilir. Şu anda Cyberpunk 2077 Steam oyuncularının bu kadar çok olması neredeyse düşünülemez bile çünkü oyunda Bethesda’nın kendi devi Starfield’ın üç katından fazla oyuncu var. CD Projekt Red’in yeni güncellenen oyunu, Cyberpunk 2077’nin Steam’de en çok satan oyun olması nedeniyle Valve’ın diğer listelerinde de üst sıralarda yer alıyor.

Phantom Liberty incelememizde daha ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, benzersiz yeni karakterlerin ve cesur bir hikayenin birleşimi, unutulmaz bir CD Projekt Red deneyimi daha yaratıyor. Artı, artık Cyberpunk 2077’de hem Idris Elba hem de Keanu Reeves rol alıyor. Bu kadar sevilen yüzlerin dahil edilmesi, heyecanı daha da gerçekçi hale getiriyor ve oyunun Steam listelerinde son zamanlarda yükselişini daha da anlaşılır kılıyor.

Neyse ki, otomatik kaydetmelerin düzgün bir şekilde senkronize edilememesiyle ilgili mevcut sorun kolayca önlenebilir ve Cyberpunk 2077’nin popülaritesine zarar vermiyor. Oyununuz etkilendiyse, otomatik kaydetmelerin tekrar her zamanki gibi çalıştığını fark edene kadar manuel kaydetmeyi kullanın. Bu şekilde Night City’den ve daha yeni, çok daha karanlık olan Dogtown’dan sorunsuzca geçebilirsiniz.

Şu anda Phantom Liberty’nin tadını çıkarıyorsanız ve diğer içerik güncellemelerinden önce oyununuzu renklendirmenin yeni yollarını istiyorsanız, favori Cyberpunk 2077 modlarımızdan bazılarına göz atmayı unutmayın. Alternatif olarak, kare hızı sorunlarıyla uğraşıyorsanız en iyi Cyberpunk 2077 bilgisayar ayarlarıyla ilgili ayrıntılı kılavuzumuza göz atabilirsiniz.oyun-2