50v50 askeri nişancı Squad, bugün 27 Eylül’de FPS’de önemli değişiklikler yapan yeni ve büyük bir güncelleme aldı. Geliştirici Offworld Industries’e göre oyuncular, 6.0 güncellemesinde piyade savaşlarının “tamamen elden geçirilmesini” ve ekip çalışmasına yeni bir odaklanmayı bekleyebilirler.

Offworld, güncellemenin temel amacının mevcut temel oynanışı derinleştirmek ve Squad’ın, oyunun zorlu öğrenme eğrisinden bunalan yeni gelenler için ulaşılabilir olmasını sağlamak olduğunu söyledi.

İşte yeni Squad güncellemesindeki temel değişikliklerden bazıları. İlk olarak, bastırma sistemi “tamamen yeniden tasarlandı”. Offworld tarafından açıklandığı gibi, değişiklik “oyuncunun görüşünü engelleyerek ve nişan alma yeteneğini azaltarak oyuncunun savaş etkinliğini azaltır, daha iyi bir taktiksel temel elde etmek için yeniden konumlandırmaya teşvik eder.” Offworld, bunun insanları daha önce olduğundan daha fazla birlikte çalışmaya teşvik etmesine yardımcı olacağını umduğunu söyledi.

Ek olarak, resim içinde resim kapsamları da tanıtıldı. Büyütülmüş bir dürbün kullanarak nişan alırken yalnızca dürbün içindeki alan yakınlaştırılır. Üstelik Offworld, oyunu “daha eğlenceli” ve takım odaklı hale getirmek amacıyla Squad’ın silah oyunu sistemlerini güncelledi. Offworld değişikliklerle ilgili olarak “Etkili iletişim ve takım çalışması çoğu durumda bireysel dövüşçülerin üstesinden gelmelidir” dedi.

Bir diğer büyük değişiklik ise oyuncuların belirli senaryolarda anında ölmek yerine yaralanma olasılığının artık daha yüksek olması, oyuncuların daha uzun süre hayatta kalmasına ve aksiyona geri dönmesine yardımcı olacak. 6.0 güncellemesi aynı zamanda yakınlık göstergeleri de ekleyerek oyuncuların takım arkadaşlarını daha kolay takip edebilmelerini sağlıyor. Bu yeni güncellemede Squad’a silah görünümleri de eklendi.

Geliştirici, “Güncelleme 6.0 ile piyade savaşlarının tamamı yükseltildi ve sıfırdan yeniden düzenlendi; bu, oyunun ilk çıkışından bu yana Squad’ın temel oynanışında yapılan en büyük değişikliğe işaret ediyor” dedi.

Daha fazlası için şuraya göz atın: Squad güncellemesi 6.0 için tam yama notları geliştiricinin web sitesinde.

Squad 2020’de piyasaya sürüldü ve 3 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun Steam’de harika incelemeleri var ancak konsola gelip gelmeyeceği konusunda henüz bir bilgi yok.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1