Bir yıldan fazla bir süre önce T-Mobile, FCC Müzayedesi 108’de 304 milyon doların üzerinde harcama yaparak 2,5 GHz orta bant spektrumunu elinde bulundurdu. T mobil Ultra Kapasite 5G hizmeti için halihazırda 2,5 GHz spektrum kullanıyor ve Sprint’in bu yayın dalgalarını biriktirmesi buna öncülük etti T mobil Sprint’i 26 milyar dolara satın alacak. Çok akıllıca bir hareketti T mobil AT&T’den beri ve Verizon en hızlı mmWave spektrumundan başlayarak 5G ağlarını kuruyorlardı.
Ancak mmWave spektrumu yalnızca kısa mesafeler kat ettiğinden, T mobil farklı bir rota izledi. 2,5 GHz orta bant spektrumunu istiyordu çünkü mmWave’in sunduğu 1 Gbps indirme veri hızlarını sunmasa da orta bant yayın dalgaları daha uzun mesafeler katediyordu. Sonuç olarak daha fazla T mobil müşteriler, AT&T’den 4G’ye göre 10 kat daha hızlı olan orta bant 5G sinyaline bağlanabilecek ve Verizon Müşteriler mmWave’e bağlanabiliyor.
Hem AT&T hem de Verizon gidilecek yolun orta bant olduğunu fark etti ve FCC açık artırmasında C-band spektrum lisanslarını kazanmak için birlikte 68 milyar doların üzerinde para harcadılar. T mobil FCC Açık Artırma 108 sırasında kazandığı 7.156 lisansla daha fazla 2,5 GHz yayın dalgası eklemeye devam etti. Ancak şu ana kadar, T mobil Kongre, FCC’nin açık artırma yetkisinin süresinin dolmasına izin vererek lisansları vermesini engellediği için bu lisansların tümünü kullanamadı. T mobil. Taşıyıcı, yetki süresi dolmadan bazı lisansları almayı başardı.
Mart ayında T-Mobile, Kongre FCC’nin açık artırma yetkisini düzenleyici kuruma iade edene kadar lisansları kullanmasına izin verecek özel bir geçici otoriteye (STA) başvurdu ancak başarısız oldu. T mobil Açık artırmada kazandığı 2,5 GHz spektrumunu dağıtmaya başlayabilirse, ülkenin daha kırsal bölgelerine hizmet sağlamaya yardımcı olabileceğini açıkladı.
Buna göre bir sonraki plana geçiliyor Şiddetli KablosuzGeçtiğimiz Cuma günü Senato, Senatör John Kennedy (R-La.) tarafından oluşturulan 5G Spektrum Otoritesi Lisans Uygulama (SATIŞ) Yasasını oybirliğiyle kabul etti. SATIŞ Yasası, FCC’nin Açık Artırma 108’de satın alınan 2,5 GHz spektrum lisanslarını yayınlamasını gerektiriyor. Senato’nun da katılımıyla tasarı Meclis’e taşınıyor.

Senatör Kennedy şunları söyledi: “5G SATIŞ Yasam, FCC’ye daha önce açık artırmaya çıkarılan spektrumu 5G kapsama alanı sunan şirketlere devretmeyi tamamlama yetkisi vererek Amerikalılara geniş bant erişimi sağlıyor. Meclis bu tasarıyı başkanın masasına göndermek için hızlı hareket etmeli.” Başkan tasarıyı imzalarsa, FCC lisansları başkana devredecek T mobil ve diğer kazanan teklif sahipleri.telefon-1