Özet

  • Thanos’un inanılmaz gücü, Deviant sendromlu bir Ebedi olarak mirasından ve bedenini ve zihnini geliştirmek için yasak bilimlere yönelik sürekli arayışından geliyor.
  • Cancerverse hikayesinde Ölümün Avatarı haline gelen Thanos, Ölüm’ü geri getirerek ve onu Çok Açılıları ortadan kaldırmak ve Cancerverse’ün doğal olmayan yaşamını yok etmek için kullanarak tüm gücünü gösterdi.
  • Thanos’un Ölüm Avatarı olarak gücü o kadar büyüktür ki Ölümün Kendisi bile ona tek başına erişemezdi ve Galaksinin Koruyucuları onun bunu Earth-616’ya karşı kullanacağından ve onları öldürdüğü evrende mahsur bırakmalarına neden olacağından korkuyorlardı.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Thanos Sonsuzluk Eldiveni veya Kozmik Küp gibi kozmik eserlerin yardımı olmadan bile Marvel Evrenindeki en güçlü varlıklardan biridir ve gerçekliğin dokusunun hiyerarşisi içindeki resmi unvanı, Thanos’un bu anlaşılmaz seviyeye nasıl ulaştığını tam olarak açıklamaktadır. kuvvet.

Thanos doğduğundan beri yalnızca mirası nedeniyle inanılmaz derecede güçlüydü. Deviant sendromuyla doğan bir Ebedi olan (daha sonra bunun en güçlü Ebedi’yi yaratmak için kasıtlı bir mutasyon olduğu açıklandı) Thanos, evrendeki yaşam formlarının büyük çoğunluğuyla (özellikle Dünya’dakiler dahil) karşılaştırıldığında fiilen ölümlü bir tanrıydı. Ancak yetişkin yaşamının büyük bir kısmını (tanınmış bir lider olmadan önce) geçirdiği için temel güç seti Thanos için yeterli değildi. İntikamcılar kötü adam) bedenini ve zihnini asla hayal edemeyeceği şekillerde geliştiren yasak bilimleri arıyor. Her zaferle birlikte Thanos yavaş yavaş bir Ebedi’den çok daha büyük bir şeye dönüştü, ta ki en sonunda kendisine en büyük yükseltmeyi kazandıran unvanı elde edene kadar: Ölüm Avatarı.


Thanos Ölümün Avatarıdır, Tüm Evrenleri Öldürecek Kadar Güçlüdür

İçinde Thanos’un Zorunluluğu Yazan: Dan Abnett, Andy Lanning ve Miguel Sepulveda, Çok Açılı Olanlar olarak bilinen kabus gibi Eskiler, Yengeç Evreni’ni istila edip arkalarında Ölüm’ü öldürmüşler, çokluevren perdesini aşmışlar ve Dünya-616’yı istila etmeye başlamışlardı. Onları durdurmak için Galaksinin Koruyucuları Thanos’la birlikte Kanser Evreni’ne gitti. Ölümün Avatarı olan Thanos, Ölüm’ü kelimenin tam anlamıyla o girdap gibi dönen cehennem ortamına geri getirmeyi başardı ve Ölümün Kendisi, onu daha önce ortadan kaldıran varlıklar üzerinde hızlı bir şekilde çalıştı. Thanos, etkili bir şekilde ölümsüz Ölüm getirici olarak yaşamı kontrol altında tutmaya yönelik kozmik amacını gerçekleştirdi ve bunu yaparken tüm gücünü sergiledi.

Bu hikaye boyunca Thanos yalnızca öldürülemez olduğunu kanıtlamakla kalmadı (başlangıçta bunu Ölüm’ün onu reddetmesi olarak algıladı), aynı zamanda kelimenin tam anlamıyla Ölüm’ün sağ koluydu. Thanos, önemli olan her şekilde Ölüm’ü tüm evrene hedefledi ve Kanser Evreni’nin doğal olmayan yaşamının her izini silmek için meşhur tetiği çekti. Bu, Marvel Evrenindeki en müstehcen derecede aşırı güce sahip varlıkların bile erişemediği bir yetenektir; Ölümün Kendisi bile bunu tek başına yapamaz. Aslında bu güç o kadar korkunç derecede muazzamdı ki, Galaksinin Koruyucuları, Thanos’un, Cancerverse tehdidi ortadan kaldırıldıktan sonra bunu Earth-616’ya karşı kullanacağından korktu ve onu öldürdüğü evrende mahsur bırakmayı seçti. Bu ana tanık olduktan sonra Muhafızların Thanos’u durdurmanın bildiği tek yol, onu ölmekte olan bir gerçekliğin ağırlığı altında ezmekti; işte bu, Ölümün Avatarı olarak bu kadar güçlü hale geldi.

Thanos kendisini her zaman ölümün habercisi olarak görmüştür, çünkü Ölüm’ün canlı bedenine olan tutkusu çocukluğundan beri birlikte yaşadığı bir şeydir. Ancak Ölüm ona yaşayan Avatar unvanını verene kadar gerçek anlamda zirveye ulaşmadı, çünkü bu kozmik başlık bunun nedenini açıklıyor. Thanos Marvel bilgisinde çok güçlü.sinema-1