3D baskı minyatürleri, diğer modellerin oluşturulmasıyla aynı temel ilkeleri içerir, ancak en yaygın kullanılan teknoloji stereolitografidir (bunu şu sayfada bulacaksınız). en iyi reçine 3D yazıcılar). Hala diğerleriyle 3D baskı yapabilirsiniz. en iyi 3D yazıcılar FDM teknolojisini kullanır, ancak özellikle 3D yazıcınızın ince ayarını yaparken daha fazla çalışma gerektirecektir. Minyatürlerin masa tablaları, tarihi savaş oyunları, oyuncak askerler ve daha birçok farklı çeşidi vardır.

Diğer 3 boyutlu baskılarda olduğu gibi süreç, yazdırmak istediğiniz minyatürün 3 boyutlu modelini dilimleme için 3 boyutlu yazıcı dilimleyiciye göndermeden önce oluşturarak başlar. 3D modellerin nasıl tasarlanacağını bilmiyorsanız, çeşitli minyatürleri indirebileceğiniz ve 3D yazdırabileceğiniz çok sayıda 3D model web sitesi vardır. Örnekler arasında Printables, Thingiverse, Yeggi ve Myminifactory yer alır. Çoğunu ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

3D Baskı Minyatürleri Teknolojisi

(İmaj kredisi: Tom’un Donanımı)

Erimiş biriktirme modelleme ve stereolitografi (reçine), 3D baskı minyatürlerinde kullanabileceğiniz iki ana 3D baskı teknolojisidir ve bu iki süreci karşılaştıracağız. FDM 3D yazıcılar, tasarımı oluşturmak için 3D yazıcı filamentini katman katman ekstrüde ederek çalışır. Reçine 3D yazıcılar ise ayrıntılı bir baskı oluşturmak için sıvı reçine kullanır.

Minyatürleri Hazırlamak İçin Reçine 3D Yazıcı Kullanmakgenel-21