WhatsApp yakında kullanıcıların Kanallarda yanıt vermesine izin verebilir

WhatsApp kısa süre önce, kullanıcıların anlık mesajlaşma uygulaması içinde kişilerden ve kuruluşlardan güncellemeler almasına olanak tanıyan Instagram benzeri bir özellik olan Kanallar’ı kullanıma sundu. Gizlilik, tepkiler ve hatta güncellemeleri kanallarda iletme yeteneği dahil olmak üzere birçok özellik sunuyordu. Ancak kullanıcılar kanal güncellemelerine yanıt veremez. Bu yakında değişebilir.

WABetainfo tarafından hazırlanan bir rapora göre Android’deki beta kullanıcıları, kanal güncellemelerine yanıt vermek için yeni bir özellik taşıyan 2.23.20.6 güncellemesini alıyor. Uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde mevcut olacak. Platform, “WhatsApp, takipçilerinin gelecekte kanal güncellemelerine yanıt vermesine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor” dedi.

Tepki balonunun yanında, belirli bir kanal güncellemesinin kaç yanıt aldığını gösteren bir yanıt göstergesinin bulunacağı keşfedildi. Ayrıca, Kanallar uygulamasının gizlilik sunması ve kullanıcıların numaralarını sayfaların altında tutması gibi, bu özellik de yanıtlara ek gizlilik içerecek ve böylece kullanıcıların telefon numaraları bir kanal güncellemesine yanıt verdiklerinde korunacak.

Neden önemlidir?
Bu özellik, kanallara önemli tartışma özellikleri ekleyecek ve kullanıcılara diğer takipçilerle etkileşim kurmak için ek bir araç sağlayacak.

“Bu geliştirmelerle takipçiler, düşünce ve görüşlerini paylaşarak kanal sohbetlerine aktif olarak katılabilecek, kanal içeriği hakkında konuşabilecekleri yeni bir yer haline gelecek” dedi.

WhatsApp Kanalları özellikleri
WhatsApp Kanalları, kullanıcıların kuruluşlarla, spor takımlarıyla, sanatçılarla ve düşünce liderleriyle bağlantı kurmasına olanak sağlamanın yanı sıra başka özellikler de sunuyor. Bunlar şunları içerir:

  • Geliştirilmiş Dizin: Bu özellik, kullanıcıların takip edecekleri, kullanıcıların ülkesine göre otomatik olarak filtrelenen kanalları bulmalarına yardımcı olur. Kullanıcılar ayrıca takipçi sayılarına göre yeni, en aktif ve popüler olan kanalları da görüntüleyebiliyor.
  • Tepkiler: Kullanıcılar geri bildirimde bulunmak ve toplam tepkilerin sayısını görmek için emojileri kullanarak tepki verebilir. Nasıl tepki verdiğiniz takipçilere gösterilmeyecek.
  • Düzenleme: Yöneticiler 30 güne kadar Güncellemelerinde değişiklik yapabilecek ve güncelleme 30 gün sonra silinecektir.
  • Yönlendirme: Kullanıcılar sohbetlere veya gruplara bir Güncelleme ilettiğinde, insanların daha fazla bilgi edinebilmesi için kanala bir geri dönüş bağlantısı da içerecektir.

FacebookheyecanLinkedInmakalenin sonugenel-9