Spotify, HiFi katmanında bir nevi silahı atladı. Resmi olarak 2021’de tanıtılan premium katman hâlâ MIA’dır ve piyasaya sürülmesi için gerçek bir zaman çerçevesi yoktur. Spotify’ın HiFi katmanından bahseden en yeni rapor Haziran 2023’ten itibaren tarihler ve seviyenin “Supreme” olarak yeniden adlandırıldığını iddia ediyor.

Neyse ki artık Spotify’ın yaklaşmakta olan HiFi katmanı hakkında daha fazla ayrıntıya sahibiz Reddit kullanıcısı Hypixely’e teşekkürler (aracılığıyla Sınır). Redditor’a göre, uygulama içindeki kod, yapay zeka ile çalma listeleri oluşturma yeteneği ve her ay 30 saat sesli kitap dinleme gibi daha önce hiç bilinmeyen bazı özellikleri ortaya çıkarıyor.

Uygulamanın kodu ayrıca sesli kitap dinleme saatlerine erişimin yalnızca Bireysel, İkili ve Aile planlarının plan yöneticilerine açık olduğunu ortaya çıkardı.

Plan ayrıca 24 bit kayıpsız müzik, kütüphaneyi ruh hali, aktivite ve türe göre filtreleme yeteneğinin yanı sıra bazı gelişmiş miksleme araçları da sunacak. İkincisi, müşterilerin bir çalma listesinin sırasını BPM’ye veya dans edilebilirliğe göre özelleştirmesine veya ton ve tempoyu kullanarak en iyi diziyi oluşturmak için “akıllı sıra”yı kullanmasına olanak tanır.

Parçalar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmak için ayarlanan işaret noktasını kullanan yumuşak geçişleri etkinleştirmek de mümkün olacaktır. Şirket, Spotify’ın en pahalı katmanına ödeme yapanların, gecikme ve gecikme olmayan teknolojisinden yararlanacağını iddia ediyor.

Ayrıca uygulamanın kodu, kullanıcıya dinleme alışkanlıkları hakkında bilgi vermesi ve hangi ses karışımının kendisine özgü olduğunu keşfetmesi beklenen “Soundcheck” adlı bir şeyden bahsediyor.

Daha da önemlisi, Spotify’ın “Supremium” katmanının fiyatı koda göre aylık 19,99 $ olarak belirlendi, ancak bu pekala sadece bir yer tutucu olabilir, bu yüzden buna biraz ihtiyatlı yaklaşın.

Son olarak, standart premium hesapların ayda 20 saat sesli kitap dinlemesi sağlanacak gibi görünüyor, ancak kodda şu anda gerçekte ne olduğu hakkında hiçbir fikrimiz olmayan Nemo Duo ve Nemo Ailesi’nden de bahsediliyor.telefon-1