Spotify’ın uzun zamandır beklenen HiFi katmanı nihayet lansmana yaklaşıyor olabilir. Spotify uygulamasındaki kod, 24 bit kayıpsız ses, yapay zeka ile çalma listeleri oluşturma yeteneği ve daha fazlasını içerebilecek “Supreme” katmanı hakkında yeni ayrıntıları ortaya koyuyor. u/Hypixely tarafından Reddit’te tespit edildiği üzere.

Spotify, daha pahalı olan HiFi katmanını ilk olarak Şubat 2021’de duyurdu, ancak bu özellik o zamandan beri belirsizlik içinde kaldı. Bu seviye hakkında en son duyduğumuz bu yılın haziran ayındaydı. Bloomberg Rapor, Spotify’ın HiFi katmanını “Supreme” olarak yeniden markalaştırdığını ortaya çıkardı. Redditor’un bulguları bu iddiayı doğruluyor; Spotify’ın artık sesi “gecikme ve gecikme olmadan” kayıpsız olarak tanımladığını söylüyorlar.

Ek olarak Redditor, Supremium katmanının her ay 30 saatlik sesli kitap dinleme özelliğinin yanı sıra kitaplığınızı ruh halinize, aktiviteye ve türe göre sıralama olanağı da sunabileceğini buldu.

Uygulamanın kodu ayrıca, çalma listelerinin sırasını dakika başına vuruşa göre özelleştirmenize, şarkılar arasında yumuşak geçişler yapmanıza ve bir çalma listesindeki şarkıları ruh hali veya türe göre filtrelemenize olanak tanıyan gelişmiş karıştırma araçlarından da bahseder. Hatta “dinleme alışkanlıklarınız hakkında daha fazla bilgi edinmenize ve hangi ses karışımının size özgü olduğunu keşfetmenize” olanak tanıyan bir “soundcheck” özelliği bile var.

Uygulamanın kodunu biraz daha inceledikten sonra Redditor fiyatı keşfettim Supremium’un fiyatı ayda 19,99 dolardan listeleniyor, ancak bunun “sadece bir yer tutucu olabileceği” konusunda uyarıyorlar. Ancak fiyatlandırma, gördüğümüz diğer kanıtların bazılarıyla örtüşüyor. Geçen yıl bir Spotify anketi, HiFi ve diğer özellikleri içeren 19,99 dolarlık bir “Platin” katmanından bahsetmişti. Spotify hemen yanıt vermedi Sınır‘nin yorum talebi.

Spotify’ın mevcut Premium planının fiyatı 10,99 ABD Doları olduğundan, HiFi ses, AI çalma listeleri ve kodda bulunan diğer bazı özelliklerin kullanıcılarını aylık 19,99 ABD Doları fiyat kademesine çekmek için yeterli olup olmadığı açık değildir. Sonuçta hem Apple Music hem de Amazon Music, mevcut planları dahilinde hiçbir ek ücret ödemeden kayıpsız ses sunuyor.genel-2