Bu hikaye BLUETTI sponsorluğundadır. PhoneArena’nın bu makaledeki görüşleri hiçbir şekilde etkilenmemiştir!

Kasırgaların, sellerin ve yangınların tahmin edilemeyecek derecede etkili olduğu bu günlerde, ev cihazlarınız, barakanız veya karavanınız için bağımsız bir güç kaynağı sağlamak birdenbire oldukça acil bir görev haline geldi. Enerji depolama sistemlerine, özellikle de güneş enerjisiyle çalışan kitlere olan talep, doğal bir felaketin hemen ardından ve sonrasında hızla artıyor ve sonunda lityum fosfat (LFP) pillere dayanan uygun fiyatlı çözümler ortaya çıkıyor.

BLUETTI AC300 modüler güneş enerjisi sistemiyle acil durumda şebekeden bağımsız güç nasıl sağlanır?

Şu anda Bluetti, dört adede kadar 3.072Wh B300 pil paketini barındırabilen ve bir şebeke arızasından sonra 20 milisaniye içinde 3000 W güç sağlayabilen AC300 pil yedekleme sistemini içeren güneş enerjili ev enerjisi çözümü için karşı konulamaz bir promosyon yürütüyor.

AC300+B300 kiti şu anda ciddi bir indirim var mavitti toplam 700$ tasarrufla, ekstra B300 pil paketlerinde ise 199$ indirimle. Bu zaten çok uygun fiyatlı bir enerji depolama sistemidir. Yine de Bluetti, katlanabilir iki veya üç parçalı PV200 güneş panelleriyle ekstra 500 $ tasarruf sağlıyor ve eviniz veya karavanınız için düşünülemez bir fiyata eksiksiz bir güneş enerjili enerji depolama sistemi sağlıyor. Yakın zamana kadar.
Tam Bluetti AC300+B300+2xPV200 modüler güneş enerjisi enerji depolama sistemi artık sadece 3.397 dolara geliyor. HVAC sistemlerine, ev aletlerine, telefonlar veya dizüstü bilgisayarlar gibi elektronik cihazlara saatlerce güç sağlamak için üç adede kadar ekstra B300 pil paketini barındırabilir ve hatta kısa bir tedarik çalışması için EV’leri şarj edebilir. Bluetti’ye göre, yalnızca tekli paket sistemi “800W’lık bir buzdolabını 3 saat boyunca, 1.500W’lık bir ısıtıcıyı 1,7 saat boyunca ve 8.000 BTU’luk bir klima ünitesini 3-5 saat çalıştırarak iyi aydınlatılmış ve işlevsel evlere olanak sağlıyor.” Buna ek olarak, “100W’lık bir projektör 26 saat, 500W’lık bir su ısıtıcısı 5,2 saat ve 1.500W’lık bir elektrikli çekiç 1,7 saat çalışabilir”, diğer birkaç ilgili örnekten sadece birkaçı.
Ekstra B300 genişletme pil paketleri tanesi şu anda sadece 1999 dolar ve içlerinde minimum bakım maliyetiyle 3.500 döngü sayısıyla tamamen şarj edilip boşaltılabilen modern LFP hücreleriyle birlikte geliyorlar. Tam olarak şarj etmek, nikel ve kobalt bazlı muadillerinin aksine, LFP pillerinin kolayca başarabileceği bir başarıdır.

Ayrıca AC300 enerji depolama sistemi, gün içinde 2.400 W’a kadar güneş enerjisi alabilir, tükenen bir B300 paketini yaklaşık iki saat içinde tamamlayabilir ve sonrasında doğal veya insan kaynaklı herhangi bir elektrik kesintisini karşılamaya hazırdır. – UPS esnekliği sayesinde acil durum anında çözüldü.

Bluetti EP500: küçük evler için eksiksiz acil durum güç çözümü

Acil durum kesintileri sırasında evlerine ve cihazlarına güç sağlamak için önceden ayarlanmış eksiksiz bir sistem arayanlar, Bluetti’nin de böyle bir çözüm bulduğunu duymaktan memnuniyet duyacaktır.

AC300+B300 kombinasyonuna alternatif olan Bluetti EP500, üç adet PV200 güneş paneliyle birlikte gelir. Fiyatını 5000 doların altına çekmek şu anda indirimli durumda ki bu da kısa süre öncesine kadar bir ev enerji depolaması ve güneş enerjisi sistemi için düşünülemezdi.

Hepsi bir arada Bluetti EP500 elektrik santrali 5.100 Wh pil kapasitesi ve çoğu ev cihazına elektrik besleyebilen 2.000 W’lık bir invertör ile birlikte gelir. Yeşil güneş enerjisi, sistemi 1200 W oranında şarj ederken, enerji depolama kitinin UPS işlevi, elektrik kesintisi veya başka bir şebeke acil durumu durumunda hayati önem taşıyan cihazlara ve elektronik cihazlara güç kaynağının kesintisiz kalmasını sağlar.

Bluetti, mevcut anlaşmalarla, sigorta şirketlerinin tam da sigortaya en çok ihtiyaç duyan alanlarda doğal afet teminatını poliçelerinin dışında tutmaya başladığını öğrenen güç durumdaki ev sahiplerine şebekeden bağımsız bir güç sağladı.telefon-1