Startups Weekly’ye hoş geldiniz. Üye olmak Burada Her Cuma gelen kutunuza almak için.

Bu haber bülteni zar zor tutarlı kelimelerden oluşan dengesiz bir hezeyan olarak karşımıza çıkarsa, TechCrunch Disrupt’u suçlayın. Bu hafta TechCrunch ekibi, startup dünyasındaki en büyük yapılacaklardan biri olan TechCrunch Disrupt’u kutlamak için San Francisco’daki Moscone Center’a gitti. Birçok kişi için Disrupt’ın ağırlık merkezi Startup Battlefield’dır. Perşembe günü kazananı duyurduk: Fetal malformasyonda yanlış tanıyı önlemek için ultrason makinesine takılan yapay zeka tabanlı bir platform geliştiren BioticsAI. BioticsAI, son iki yıldır sessizce çözümü üzerinde çalışıyor ve bugün, jüriyi en üst sırayı kazanmaya yetecek kadar etkileyerek, büyük bir tantana ve onları başlangıç ​​yolculuklarında görmelerini sağlayacak büyük boyutlu 100.000 dolarlık bir çekle ürününü sahnede tanıttı.

İkincisi, enerjiyi elektrik yerine ısı olarak depolayan ve metal üretimi, cam ve çimento üretimi ve çimento yapımı gibi ağır sanayi uygulamalarına yardımcı olan termal pil şirketi Electrified Thermal Solutions oldu.

Kazananları tebrik ederiz!

Bütün hafta boyunca panellere ev sahipliği yaptım (ve Battlefield şirketlerinin slaytlarından bazılarına göz attım), ancak görünüşe göre bu hafta başka şeyler de oldu.

TechCrunch Disrupt’tan önemli haberler

Resim Kredisi: Paralel Sağlık

Disrupt, ağ oluşturma ve benzeri şeyler yapmak için harika bir yer, ancak aynı zamanda pek çok haber de veriyoruz. İşte Disrupt’tan en çok okunan hikayelerden bazıları:

Buraya tükürün efendim: Bu uyuşturucu testinin raporlarını yakınınızdaki bir polis arabasına getirmeyi planlayan Taşınabilir Teşhis Sistemleri’ni ele aldım.

Cilt bakımı rejiminize yardımcı olacak virüsler: Parallel Health, cildinizi daha sağlıklı hale getirmek için fajların gücünden yararlanır.

Evet ama ya bunun yerine kağıt kullansaydık: Flint, pildeki lityumu değiştirmenin bir yolunu bulduğunu söyleyen Singapurlu bir girişim. . . kağıt.

Startup’lar yerlere gidiyor

NEW YORK, NEW YORK - 13 ARALIK: Elon Musk, 13 Aralık 2021'de New York City'de TIME Yılın Kişisi etkinliğine katıldı.  (Fotoğraf: Theo Wargo/Getty Images, TIME için)

Resim Kredisi: TIME için Theo Wargo/Getty Images

Ulaşım ekibimiz bu hafta bir sürü süper popüler hikayeyle tüm silindirleri (veya bunun EV eşdeğeri her ne ise) ateşledi. Adalet Bakanlığı Elon Musk’u inceliyor. Geçmişte Tesla, yöneticilerine “ayrıcalık” sağlamadığını söylüyordu ancak iddialar gün yüzüne çıktı ve bu durum tartışma konusu oldu. Musk şu sıralar haberlerde çokça yer alıyor; Onun iletişim ekibinin bir parçası olmadığım için mutluyum. Rusya’ya yapılacak bir saldırıyı önlemek için Ukrayna’nın Starlink’ini sınırladığını, X’in kullanıcılardan hizmetten yararlanmaları için “küçük bir aylık ödeme” talep edeceğini ve Starship’in “çıkışa hazır” olduğunu ancak FAA’nın bu fikirde olmadığını söylüyor. Dramaaaaa.

Rivian CEO’su RJ Scaringe, ulaşım alanının geri kalanında, bilgisayarlardan başlayarak şirketin elektrikli araçlarını daha uygun fiyatlı hale getirmeyi planlıyor.

Scooter’ın son kilometre hareketliliği işi zordur. Scooter operatörü Bird, Tier’den Spin scooter’larını 19 milyon dolarlık bir pazarlık karşılığında satın aldı. Bu da mantıklı; geçen yıl Spin, makul bir ivme yakalayamayınca bir grup piyasadan çekildi ve şirketi ayakta tutmaya çalışmak için birkaç kez işten çıkarmalar yaşadı.

Ayrıca bu hafta TC+’da motosiklet efsanesi Erik Buell’in elektrikli motosikletlerin geleceğini nasıl gördüğüne dair bir hikaye yayınladım. TL;DR: Daha az alan, daha fazla yakınlaştırma ve ADAS sistemleri, sürücülerin zamanın %99’unda motosikletlerin var olduğuna dair hiçbir fikrinin olmadığı ABD yollarında bile motosikletçi olmayı daha güvenli hale getirecek. Oradaki deneyimlerden bahsediyorum. X

Şık bavul scooter: Honda’nın yıllar boyunca piyasada çeşitli süper kompakt scooter’ları vardı ve Motocompacto e-scooter’ı, karşı konulamaz, yürek parçalayıcı derecede salak ve sevimli görünümüyle Darrell’in hayal gücünü yakaladı.

Quiero alquilar ese auto: Bir arabaya abone olabilmek birçok insan için caziptir. Ingrid, İspanyol otomobil aboneliği şirketi Revel’in işini daha da geliştirmek için 125 milyon dolar topladığını bildirdi.

Ücretli bir bağış toplama ortamı: Avrupa’ya gelince, Harri, Fransız pil üreticisi Verkor’un bir giga fabrika inşa etmek için 2,1 milyar dolar topladığını bildirdi.

Bu hafta TechCrunch’ta en çok okunanlar

Biraz ürün ister misin?: Lorenzo, FBI’ın en çok aranan bilgisayar korsanlarından birinin ABD hükümetini trollediğini bildirdi; bu oldukça komik ve kafa karıştırıcı.

Penguenle harika gidiyor: Ron, Terraform çatalının OpenTofu olarak yeniden adlandırıldığını ve Linux Vakfı’na katıldığını bildirdi.

Moar başlangıç ​​bankaları: Bankacılık, özellikle yeni kurulan şirketler için, SVB’nin ani bir düşüş yaşamasıyla darbe aldı, ancak Mary Ann, First Republic mezunlarıyla donanmış Citizens Bank’ın yeni girişim odaklı özel bir banka açtığını bildirdi.

Karbon sayıyorum: Paul, Avrupalı ​​karbon muhasebesi girişimi Plan A’nın, risk sermayesi ve ağır kurumsal şirketlerin karışımından 27 milyon dolar topladığını bildirdi.



genel-24