Bu haftanın başlarında Apple, çok sayıda önemli değişiklik ve özellik ile iOS 17, iPadOS 17 ve watchOS 10’u genel kullanıma sundu. Ancak şirket, macOS Sonoma’nın son sürümünü yayınlamadı. iOS 17’nin piyasaya sürülmesinden önce Apple, tüm yazılımlarının ilk sürüm adayı yapılarını geliştiricilere dağıttı. Gerisi bunu başarırken macOS Sonoma gecikti. Bugün Apple, yakında çıkacak olan macOS Sonoma platformunun ikinci RC yapısını test edilmek üzere geliştiricilerin kullanımına sundu.

İndir: Apple, macOS Sonoma’nın ikinci RC sürümünü test amacıyla geliştiricilerin kullanımına sundu

Potansiyel olarak ikinci RC yapısı, şirketin macOS Sonoma’yı genel kullanıma sunmadan önceki son sürümü olacak. Bir geliştiriciyseniz, en son sürüm adayı derlemesini uyumlu Mac’inize hemen indirip yükleme seçeneğiniz vardır. Mekanizmanın farkında değilseniz yeni RC yapısı Apple Geliştirici Merkezi aracılığıyla yüklenebilir. En son sürümü yüklemeden önce doğru yapılandırma profilini yüklediğinizden emin olun.

Mac’inize doğru profil yüklendikten sonra, macOS Sonoma’nın en son RC sürümü, Sistem Ayarlarındaki Yazılım Güncelleme mekanizması aracılığıyla yüklenebilir. macOS Sonoma, Mac’inizde duvar kağıdı olarak kullanabileceğiniz yeni Apple TV benzeri ekran koruyucuları içeren platforma büyük değişiklikler getirecek. Ayrıca macOS Sonoma’daki widget’lar yeniden konumlandırılabilir. Ayrıca iPhone widget’larınız Mac’inizde de gösterilebilir. Yeni Sunucu Yer Paylaşımı görünümüyle platformda video konferans da iyileştirildi. Daha fazla ayrıntı elde edilir edilmez macOS Sonoma ile ilgili ek ayrıntıları ele alacağız.

Apple, macOS Sonoma RC 2’nin yanı sıra, uyumlu iPhone ve Apple Watch modelleri için önemli güvenlik güncellemeleri ve hata düzeltmeleri içeren iOS 17.0.1 ve watchOS 10.0.1’i de genel kullanıma sundu. Sizi en son gelişmelerden haberdar edeceğiz, o yüzden takipte kalmayı unutmayın.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17