Birleşik Krallık, en iyi uluslararası uzun metrajlı film dalında ilk Oscar’ını almak için tartışmasız en iyi şansı verdi. İlgi Alanı teslimi olarak.

Jonathan Glazer’ın Cannes’ın en çok ses getiren filmlerinden biri olan, Grand Prix ve FIPRESCI ödülünü kazanan Holokost draması, BAFTA tarafından daha önce en iyi yabancı dil filmi olarak bilinen kategoride İngiltere’yi temsil etmek üzere seçildi.

Polonya’da çekilen ve Almanca ve Lehçe diyaloglar içeren, Martin Amis’in romanından uyarlanan ve kötülüğün sıradanlığı üzerine tüyler ürpertici bir düşünce olan film, Auschwitz komutanı Rudolf Höss ve karısı Hedwig’in kötülüğün sıradanlığı üzerine çabalamasını konu alıyor. Kampın yanındaki evde ve bahçede aileleri için hayallerindeki hayatı inşa ediyorlar.

Jonathan Glazer’ın yazıp yönettiği ve 10 yıl aradan sonra çektiği ilk film. İlgi Alanı Başrollerinde Christian Friedel ve Sandra Hüller’in yer aldığı filmin müzikleri Mica Levi’ye, görüntü yönetmenliği Łukasz Żal’a, yapım tasarımı Chris Oddy’ye, kostüm tasarımı Małgorzata Karpiuk’a, kurgusu Paul Watts’a ve ses tasarımı Johnnie Burn’e ait. Filmin yapımcıları James Wilson ve Ewa Puszczyńska, yönetici yapımcıları ise Reno Antoniades, Len Blavatnik, Danny Cohen, Tessa Ross, Ollie Madden, Daniel Battsek ve David Kimbangi’dir ve A24, Film4, Access Entertainment ve Polonya Film Enstitüsü tarafından ortak finanse edilmiştir. . A24, filmi 8 Aralık’ta ABD’de yayınlayacak.

Cannes incelemesinde, Hollywood MuhabiriDavid Rooney’nin açıklaması İlgi Alanı “Soğuk bir sersemletici” ve “başka hiçbir şeye benzemeyen yıkıcı bir Holokost draması” olarak nitelendiren filmin “şaşırtıcı bir etkililik gösterdiğini” sözlerine ekledi. [Glazer’s] Tonal ve görsel hikaye anlatımının şaşmaz kontrolü.”

Dünyanın en aktif film endüstrilerinden birine sahip olmasına ve çoğu Oscar kategorisinde yer almasına rağmen, Birleşik Krallık’ın uluslararası uzun metrajlı film bölümünde zayıf bir geçmişi var ve İngiliz yapımı filmlerin çoğu İngilizce olarak üretildiği için uygun görülmüyor. 19 başvuru arasından yalnızca iki adaylık elde edebilen film, Galce dilindeki filmler Hedd Wynn 1993 yılında ve Solomon ve Gaenor 1999’da. İlgi Alanı üçüncü olmaz.sinema-2