Fujifilm az önce tanıttı Instax Pal kameraresimlerini de basmak isteyebilecek gençleri hedef alan küçücük bir dijital cihaz.

Instax Pal, yaklaşık olarak bir golf topu büyüklüğündedir ve yaklaşık 50 adet 4,9 megapiksel görüntü tutabilir. Kapasiteyi artırmak istiyorsanız bir microSD kart da içerir.

Snap’ler, düzenleme ve paylaşım için kablosuz olarak bir akıllı telefona aktarılabiliyor ve kamera aynı zamanda Fujifilm’in birlikte verilen Mini Link 2 yazıcısıyla da eşleşerek fiziksel baskıların alınmasını da kolaylaştırıyor.

Fujifilm, Çarşamba günü Instax Pal’ı eğlenceli ve kullanımı kolay, çok yönlü bir kit olarak konumlandıran birkaç tanıtım videosu (üstte ve altta) yayınladı.

Videoda gösterildiği gibi kamera, zamanlayıcılı çekimler için deklanşör öncesi sesler eklemenize de olanak tanır. Bu özellik kendi ses seçimlerini sunar, ancak aynı zamanda deklanşöre basılmadan hemen önce kameranın hoparlöründen çıkan “gülümseme” veya “peynir” gibi kendi seslerinizi de kaydedebilirsiniz.

Uygulama, çok sayıda düzenleme seçeneğinin yanı sıra birbiri ardına hızla görünen ve daha sonra çevrimiçi olarak paylaşılabilen bir dizi çekimi bir araya getirmenize olanak tanıyan animasyonlar gibi özelliklerle de oldukça çok yönlü görünüyor.

Instax Pal beş renkte (pembe, mavi, yeşil, beyaz ve siyah) mevcuttur ve hızlı erişim için sırt çantası gibi şeylere bağlamanızı sağlayan bir ip üzerinde çıkarılabilir bir halka içerir.

Fujifilm’in Instax Pal paketi Ekim ayında satışa sunulacak ve kamera, yazıcı ve uygulamayı içeriyor ve maliyeti 199 dolar. Bu oldukça fazla bir para, özellikle de Mini Link 2 yazıcıyı 99 dolara alıp bunun yerine akıllı telefonunuzdan resim basabildiğinizde. Ancak Fujifilm, bunun daha eğlenceli bir fotoğrafçılık deneyimi arayan hayranları kazanmaya yetecek kadar ilgi çekici bir paket olduğunu umuyor. Kesinlikle keyifli bir hediye olabilir.

Instax Pal kamera, 1998’de piyasaya sürülen uzun soluklu bir marka olan Fujifilm’in en yeni Instax kamerasıdır. Yirmi yıl önce dijital pazarın büyümesiyle Instax kameralarının satışları düştü ve akıllı telefonların gelişi markayı daha da sıkıştırdı.

Ancak yaklaşık 10 yıl önce şirket, analog teknolojiye olan ilginin yeniden arttığını hissetti ve Instax kamera satışları yeniden yükselişe geçti ve bu durum, doğrudan kameradan baskı sunan bir dizi yeni cihazı piyasaya sürmeye sevk etti.
genel-19